Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, CHP Tosya Belediye Başkan Adayı Tuğçe Kefeli için düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuştu. Karabacak, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün geçtiğimiz günler MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın için yaptığı ancak kısa süre sonra geri çektiği açıklamaya dikkat çekti.

CHP Hanönü Adayı Özkan: "Türkiye'nin en ucuz ekmeğini vereceğiz" CHP Hanönü Adayı Özkan: "Türkiye'nin en ucuz ekmeğini vereceğiz"

Karabacak, “AKP İl Başkanı Doğan Ünlü önceki gün MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın hakkında bir açıklama yaptı. Doğan bey il başkanı olmaya karar vermiş dediğimiz bir açıklamaydı ama çok geçmeden bu açıklamasını geri çekti. Doğan Ünlü bu açıklamasını neden geri çekti Kastamonu kamuoyuna açıklamalıdır” dedi.

“TOSYA BİR KARAR VERECEK”

Tosya için çarenin denenmiş ve yanılmışlarla olmadığının altını çizen İlke Karabacak, “Tosyalılar 31 Mart’ta denenmişi mi ya da Tosya’yı bir adım ileriye taşımayı bırak kendi vatandaşından korkan, sözde düşüp yaralandığında ilçesindeki hastaneye gitmeye korkan adaylara mı tercih edecek yoksa Tosya’yı sosyal belediyecilikle halkçı belediyecilikle buluşturmaya kararlı olan Tuğçe başkanımı ve onun ekibini mi göreve seçecek buna karar verecek” diye konuştu.

“TUĞÇE KEFELİ VE EKİBİYLE BAŞARACAĞIZ”

Tosya’nın Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine bir şans vermeye hazır olduğunu dile getiren Karabacak konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

“Tuğçe Başkanımla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine bir şans vermeye; Tosya’yı hep birlikte yönetmeye hazırlar. Tosya’nın her anlamda geliştiği, büyüdüğü, kalkındığı yeni bir dönemi hep birlikte inşa edebiliriz. Bu hedefimizi değerli başkanımız Tuğçe Kefeli ve ekibiyle başaracağız.  Ben bu duygularla Tosya’mızı Tuğçe başkanımıza, Tuğçe başkanımızı da tüm Tosyalı hemşerilerimize emanet ediyorum.”

Editör: Serkan Kebecioğlu