Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

TV366 ve Açıksöz TV ortak yayını olan ‘Seçim Özel’ programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, Kastamonu Belediyesine neden aday olduğuna açıklık getirdi.

“KASTAMONULULAR NEREDE İSTEDİYSE ORADA DURDUK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı; “Kastamonulularla 86 milyon nüfusun, Türkiye’nin bütün sorunlarıyla ilgilen bir milletvekiliyiz. Neden Kastamonu Belediyesine aday oldum? Sorusuna açıklık getirmek gerekirse Kastamonulular bizi davet ettiği için aday olduk, millet böyle istedi. Biz Milletvekili yada Belediye başkanı adayı olurken kendi kişisel kariyerimizi, siyasi kariyerimizi planlayarak bugüne kadar hiç hareket etmedik. Bunu seçim sonucundan görebilirsiniz. 2018’de 38 bin küsur oy almıştık, 2023’te ise 56 bini geçen bir oy almıştık. Dolasıyla aday olmakta doğru bir iş yaptığımızı oradan görüyoruz. Millet nerede isterse siyasetçi orada durmalı eğer başarı olmak istiyorsa. Milletin istediği yerde durmuyorsanız o zaman başarılı olma şansınız yok. Bugüne kadar Kastamonulular nerede istediyse orada durduk. Milletin ihtiyacı ne ise onu yapmaya gayret ettik. Belediyecilik ‘ateşten bir gömlek’ bu ateşten gömleği giymeye biz hazırız. Çünkü Kastamonu’nun buna ihtiyacı var. 20 gündür sokaktayım ve gördüğüm tablo şu; neşeli ve keyifli seçim kampanyası yürütüyoruz, çok insandan şunu duydum ‘iyi ki aday oldunuz’ ya da ‘aday olmasaydınız sandığa gitmeyeceğim’ diyen o kadar insan duydum. Bunu duyunca adaylığımızın ne kadar doğru olduğunu ve isabetli karar olduğunu anladım. Bunların dışında ise, hiçbir siyasetçi siyasette göreve talip olurken hiçbir zaman biz böyle istiyoruz diye talip olmadık. Dinledik, sorduk, araştırdık, istişare ettik ve böyle karar verdik. Kastamonu halkına parti katmaksızın Kastamonu Belediyesine kimi aday görmek istiyorsunuz? diye sorduk. Aldığımız cevap bizi böyle bir göreve talip olmaya itti”.

“SİYASİ TECRÜBE VE DEVLET TECRÜBESİ ÇOK KIYMETLİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın’nın ‘Oyları çöpe attınız’ söylemine yanıt verdi. “Kastamonu’daki oyların çöpe gitmesini istediği için böyle konuşuyorlar. Milletvekilliği çok kıymetli görev Kastamonu’yu temsil etmek çok kıymetli ama buraya gelip Kastamonu’nun ihtiyaçlarına cevap vermek, işin başına geçmek, Ankara’daki deneyimi buraya aktarmak çok daha kıymetli bir şey. 6 yıl boyunca siyaseten görev yapmış, devlet tecrübesi edinmiş bir Milletvekili Kastamonu’ya geldiğinde belediye başkanlığı anlamında çok kıymetli işler yapacak. Biz bunu Bolu’da, Aydın’da gördük. Hem bu illerin ismini daha çok duydunuz hem de daha fazla hizmet aldı. Bu açıdan siyasi tecrübe ve devlet tecrübesi çok kıymetli”

Muhabir: Banu Türkmenoğlu