Açılışta konuşma yapan; CHP Araç İlçe başkanı İrem Yasemin Savaş'ın konuşması şöyle oldu:

"2019 yılında Araç Belediye Yönetimini devir alarak bu güne kadar alnımızın akıyla geldik. Hiçbir ayırım yapmadan halkımıza hakkıyla hizmet ettik. Dönemimiz de Araç Belediyesi olarak Birçok yatırımı ve hizmeti Araç’a Kazandırdık. Az Laf Çok İş Ürettik. Söz verdiğimiz vaatlerin Yüzde 85’ini gerçekleştirdik. Bu nedenle mutluyuz ve gururluyuz. 

Mevcut Belediye Başkanımız ve yeni dönemde Cumhuriyet Halk Partimizin Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya seçildiği gün tüm ticari ve özel hayatını bir kenara bırakarak halkımıza bu güne kadar hizmet etti. Hem Çalıştı, Hem Borç Ödedi. Çalmadı, çaldırmadı. Bizleri mahcup etmedi. Bu nedenle Siz Kıymetli Araçlılar Huzurunda Kendisine Teşekkür Etmek İstiyorum.

Sevgili Araçlılar;

Bildiğiniz üzere Araç Belediyesini bizden önceki dönemde 10 yıl AKP yönetti. O dönemde kiraladılar, sattılar taşeronları zengin ettiler. İnsanların ekmeği ile işiyle oynadılar.  Bizden olmayanın ne hali varsa görsün dediler. Memleketi 10 yıl yönetip 20 yıl geriye getirdiler. 

Bizler Yeniden İşi Ehline Teslim Edip,
Satılmış Sarıkaya’yı Araç Belediye Başkanlığına,
İsmail Destireci ve Aytaç Çalıkoğlu’nu İl Genel Meclis Üyeliğine 
Seçerek Halkımıza Hakkıyla Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz. 

Kastamonu'nun tek kadın başkanı mazbatasını aldı Kastamonu'nun tek kadın başkanı mazbatasını aldı

Şimdi Diğer siyasi partilerde koltuk kapma mücadelesinin sonuna gelindi. Araç Belediyesi’nin kasası boşaltılırken, ihtiyaç olmayan taşıtları kiralayıp yüksek meblağlar ödenirken, Araçlının ve evlatlarımızın geleceği har vurulup harman savrulurken DUR demeyip ortak olanlar, bu gün Başkanlık koltuğuna talip olmuş.

Biz Bu Memleketi Ayanoğlu’nun Çırağına Bırakmayacağız."

Editör: Serkan Kebecioğlu