Dışişleri Bakan Yardımcılığına Nuh Yılmaz atandı. Dışişleri Bakan Yardımcılığına Nuh Yılmaz atandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Araç İlçe Başkanı İrem Yasemin Savaş, Araç Belediyesi'nin önceki dönemden yaklaşık 40 milyon liralık borç devraldığını açıklaması üzerine oluşan gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

"Sevgili Araçlı hemşehrilerim, 31 Mart seçimlerinden bu güne bir aydan fazla bir süre geçti" diye konuşan Savaş; "Bir aydır mazeret, dedikodu, yalan ve kışkırtmalarla Araç’ı yönetmeye çalışan, Araçlının Belediye Başkanı olacakken birkaç kişinin Belediye Başkanı olmayı tercih eden birisini izliyoruz." dedi.

Savaş'ın konuşmasının tamamı şu şekilde oldu:

"HİÇBİR BORCU SAKLAMADIK"
"Bu güne kadarki söylemlerinden dedikodularından bir yere varamayan Belediye Başkanı Süleyman Yazkan, Belediyenin duvarına devir alınan borç miktarını asmıştır. Muhasebe kayıtlarında bulunan borçlar alenidir. Hiçbir borcu saklamadık, seçim döneminde kapı kapı Araç’taki tüm hanelere bıraktık."

"BU HAREKETLERE PRİM VERMEYECEĞİZ"
"Kıymetli hemşerilerim; Dönemimizde Araç ilçemizde huzur, barış ve kardeşlik iklimini tesis ettik. Sağlanan birlik beraberlik bir aylık süreçte tamamen yok olmuştur. Kışkırtmalar, tahrikler, dedikodular ve yalanlar her geçen gün artmaktadır. Bizler Araçlılar olarak bu hareketlere prim vermeyeceğiz, huzur iklimini egemen kılarak arsızların karşısında dimdik duracağız."

"YÖNETİMİMİZİ KARALAMAYA ÇALIŞIYOR"
"Araç Belediyesi soyulup soğana çevrilirken, kaynakları har vurulup harman savrulurken, müteahhitler zengin edilirken herşeye evet diyen, o dönemin büyük ortağı Süleyman Yazkan bugün aklı sıra bizim yönetimimizi karalamaya çalışıyor.
Şimdi Belediye Başkanı Süleyman Yazkan’ın anlamak istemediği, Kuyumcu Süleyman’ın anlayacağı şekilde bir bilanço çıkartarak, altın hesabı yaptık."

"BIRAKTIĞIN BORCU ÖDEDİK"
"Sayın Yazkan; Araç Belediyesini sizlerden 2019 yılında devir aldık. Aldığımızda Araç Belediyesi’nin o dönemin kuru ile 50 kg altın borcu vardı. 2023 Yılında Belediyeyi devir ettik. Bu günkü kurla Belediyenin 14.68 kg altın borcu bulunmaktadır. Bizler hem çalıştık, hem halkımıza hizmet ettik, hemde senin bıraktığın borçtan 35.32 kg altın karşılığı borcunu ödedik. Bu günün parasıyla 83 Milyon Lira yapıyor. Şimdi hesabı, hizmetin ne demek olduğunu anlamışsındır umarım."

"LAF DEĞİL, İŞ ÜRETİN DE SİZİN MARİFETLERİNİZİ GÖRELİM"
"Sevgili Hemşerilerim; Araç Belediyesi’ni 2019’da devir aldık. Tüm mal varlıkları, banka hesapları icralıktı. Garajında iş makinası kalmamıştı. Batırılan ve halkına hizmet edemeyen bir belediye vardı.
Göreve geldiğimizde marifetimizle, hızlı bir şekilde mazeret üretmeden Araç Belediyesi’ni pandemi, ekonomik kriz ve tüm engellemelere rağmen ayağa kaldırdık. Hizmet taşıtlarını aldık, su, yol, alt yapı hizmetlerine büyük yatırımlar yaptık. Söz verdiğimiz vaatlerden fazlasını gerçekleştirdik. Hem çalıştık hem borç ödedik. Halkımıza mahcup olmadan bir dönemi bitirdik.
Bahsettiğin asıl borç bizim değil, senin büyük ortağı olduğun dönemden kalan borçtur Sayın Yazkan.
Artık Laf Değil, İş Üretinde Sizin Marifetlerinizi Görelim.
Artık Kışkırtmayı, Yalanı, Dolanı, Arsızlığı Bırakında Hizmet Edin."
 

Editör: Serkan Kebecioğlu