T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde düzenlenen IDEF’23 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

            Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 2023 yılında da büyük başarılara imza attı. Yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği, dünyanın her tarafından üst düzey devlet ve özel sektör yetkililerinin katıldığı IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı rekor sayıda katılımcı ve ziyaretçileri ağırladı.

            Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açılışı yapılan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın kapanış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı.

            Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapanış töreninde yaptığı konuşmada: “Türk savunma sanayinin adeta görücüye çıktığı fuar sürecince farklı kategorilerde 200'e yakın sistem ve alt sistemin tanıtımı yapıldı. IDEF'23 iş bağlantıları açısından da hamdolsun oldukça verimli geçti” dedi.

            25 Temmuz Salı günü başlayan ve 4 gün süren fuara bu sene ilginin oldukça yüksek olduğunu dile getiren Erdoğan: “Dünyanın 81 farklı ülkesiyle birlikte NATO, Afrika Birliği ve Amerikan İş Konseyi'nden katılım oldu. Aynı şekilde fuara 189 heyeti temsilen 741 heyet üyesi iştirak etti. Fuarımızda 689'u yerli 762'si yabancı olmak üzere bin 461 firma yer aldı. Yüzde 15'i yabancı olmak üzere 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan IDEF'23, sektöre damgasını vurmayı yine başardı” diye konuştu.

ÇETİNKAYA (1)

            İNEBOLULU ÇETİNKAYA METAL 40 YILLIK DENEYİMİNİ FUARA TAŞIDI

Sağlık Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı alımı yapıyor Sağlık Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı alımı yapıyor

            Dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarları arasında yer alan IDEF23’e İnebolulu hemşehrimiz İbrahim Çetinkaya’nın sahibi olduğu Çetinkaya Metal A.Ş. ilk kez katıldı. Bakır alaşımları, teknik plastikler, alüminyum, paslanmaz çelik, demir ve çelik, boru, profil gibi ürünleriyle savunma sanayiinin tedarikçi firmalarından olan Çetinkaya Metal, sektördeki 40 yıllık tecrübesini fuar alanına taşıdı. Çetinkaya Metal standında yerli ve yabancı, askeri ve sivil çok sayıda ziyaretçi ağırlandı. Şirket Genel Müdürü hemşehrimiz Numan Çetinkaya 4 gün boyunca standa gelen misafirlerini ağırlayarak köklü bir geçmişe sahip olan firma ve ürünleri hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Kadir Yıldırım