CHP'ye 8 Bin Aday Adayı başvurusu geldi: Ankara, İstanbul ve İzmir'de kimler yarışacak? CHP'ye 8 Bin Aday Adayı başvurusu geldi: Ankara, İstanbul ve İzmir'de kimler yarışacak?

Yaşar şunları söyledi: “17 Mart 1974 Daday kelebek mahallesi doğumluyum. İlk ve Orta öğrenim tahsilimi Daday İmam Hatip Orta Okulunda ise tahsilimi Kastamonu Endüstri Meslek Lisesinde 1991 yılında tamamlayıp mezun olduktan sonra Daday merkezde baba mesleği olan Sıhhi tesisatçılık ve inşaat tadilat tamirat üzerine çalışmaya başladım. İlerleyen süreç içerisinde gıda sektöründe faaliyet göstermeye başladım. Ticari faaliyetlerimizi Kastamonu merkezde sürdürmekteyiz. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Yaklaşan 2024 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Daday’a daha iyi hizmet etmek için bu gidişata dur demek için beytül mala sahip çıkmak için Daday’ın gençlerine bir istikbal ve gelecek yaratmak için emeklilerimize ve Daday halkına daha temiz tertipli düzenli ve iyi bir ortam oluşturabilmek için Daday Belediye başkanlığı yönetimine talibim. Hizmet bizden teveccüh Daday halkından takdir Allah’tan.”

Hangi partiden aday olacağını daha sonra duyuracağını bildiren Yaşar, hedeflerine ilişkin şu açıklamada bulundu: “Gençlere istihdam sağlayacak iş kolları, doğalgaz yapımının hızlandırılması, Belediye hamam tadilatı ve gençler için sosyal alanlar, Balık Pazarı Yeri değişimi, Minibüs, Otobüs, Taksi Durağı, Otogar Yapımı, Kamyon Otoparkı, Tır Kantarı, Lastik Yıkama Yağlama Bakım Merkezi, her mahalleye Çocuk Oyun Parkı ve Aile Dinlenme Alanları, Makam otosu, Genç çiftlere gelin arabası, Belediye Düğün Salonu yapımı, Personel ve Daday halkı için Lokal, Aş Evi, Yaşlı ve Engellilere Sosyal Yardımlaşma Projesi, Cenaze Hizmetleri Mezarlıklar Yol ve çevre düzenlemeleri, Yumurtacı Göleti ve Horozlar Kırı mesire alanları, Mahalle Camileri ve Kuran Kurslarına kış aylarında yakıt yardımı, makam odasına cam kapı takılması, Belediye Atölyeleri oluşturulması, Temizlik Hizmetleri ve Geri Dönüşüm Mezbahane Hizmetleri, Sanayi Çarsısı yenileme ilave iş yeri projeleri, kış ayları için karla mücadele araç gereçleri, ihalelerin şeffaf yapılması ve Belediye ihtiyaçlarının Daday esnaflarından satın alınması, mahalle yolları bakım ve onarımı, geleneksel 30 Ağustos Zafer Bayram kutlaması, festival çerçevesinde yağlı güreşler, at yarışları ve türbe ziyaretlerinin yanı sıra çok sayıda projeye Daday’da imza atmak istiyoruz.”  

(Haber: Cengiz Muhziroğlu)