Bu takımın adı çok sevdikleri çorbadan geliyor Bu takımın adı çok sevdikleri çorbadan geliyor

Kastamonu'da kent merkezinde kaldırımda yürüyen vatandaşlara uzun süre sorun yaratan Sığırcık kuşları, Samsun'da ise romantizm izleri bıraktı.

Samsun semalarında her gün sürü halinde gökyüzünde süzülen Sığırcık kuşları, şehre görsel bir güzellik katıyor. Kalp şeklinde oluşturdukları formasyonlar, görenleri büyülüyor. Binlerce sığırcık, akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı ve liman civarında buluşarak gökyüzünde muhteşem bir gösteri sergiliyorlar. Uçuşları sırasında çıkardıkları seslerle de dikkat çeken kuşlar, adeta şehrin üzerine dans ediyorlar. Güneşin batışıyla birlikte gökyüzünü adeta bir resim gibi süsleyen sığırcıklar, izleyicilerin hayranlıkla izlemesini sağlıyorlar. Hızlı ve koordineli hareketleriyle dikkat çeken sığırcıklar, adeta birbirlerine çarpmadan gökyüzünde muhteşem bir senkronizasyon sergiliyorlar. Geceye yaklaşırken ise hızla Anıtpark'taki ağaçlara konarak şehri selamlıyorlar.

kastamonununbelalılarısıgırcıkkusları

Uzmanlara göre, sığırcık sürüsünün yırtıcı kuşlara karşı toplu halde uçması, kendilerini muhtemel tehlikelerden korumak için bir savunma mekanizması olarak yorumlanıyor. Askeri disiplinle hareket eden sığırcıklar, bu şekilde potansiyel tehlikelerden kaçınarak güvenliği sağlıyorlar.

Editör: Serkan Kebecioğlu