Cide Belediyesi, 99 milyon liralık borcu dev afişle duyurdu Cide Belediyesi, 99 milyon liralık borcu dev afişle duyurdu

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre yerel seçimleri MHP adayı mevcut başkan Ahmet Demir kazandı.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir Hangi Partili?

Ahmet Demir, 2019 yerel seçimlerine MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) adına katılmış ve seçimi kazanarak Kastamonu Çatalzeytin Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir Kimdir?

Ahmet Demir, 1965 yılında Sinop'ta dünyaya gözlerini açtı. İlk adımlarını atarken, ilkokul ve ortaokul öğrenimini memleketi Çatalzeytin'de tamamladı. Eğitim hayatını başarıyla sürdürdükten sonra iş dünyasına atıldı ve kendi akaryakıt şirketini kurarak işletmeciliğe başladı.

Ahmet Demir, sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda aktif bir siyasi hayatın içinde de bulunmuştur. 2009 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında Kastamonu İl Delegesi olarak görev aldı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ahmet Demir, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kastamonu Çatalzeytin Belediye Başkan Adayı olarak yerel seçimlere girdi ve Çatalzeytinli vatandaşlar tarafından Çatalzeytin Belediye Başkanı olarak seçildi, 2024 seçimlerinde de yarışı önde bitirdi.

Mehmet Demir evlidir.

Editör: Serkan Kebecioğlu