CHP’nin Anadolu Buluşması-Yerel Medya Çalıştayı ile ilgili açıklama yapan Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor: “Anadolu basını ile bir araya gelinecek çalıştay düzenleniyor. 1975 yılından bu yana Anadolu’da birçok şehirde aktif olarak teşkilatlanmış derneğimiz ve şubelerinin bundan haberi yok.
CHP, Anadolu basını ile bir araya gelmeyi planlıyor. Ama Anadolu basınının bütün temsilcilerine ulaşacak, onları da çözüme dahil edecek organizasyon becerisinden uzak. Ne yazık ki CHP içerisinde yer alan ve meslektaşlarımız dediğimiz milletvekillerinin de Anadolu Basını ile uzaktan yakından ilişkisi yok. Bu haliyle çalıştay daha başlamadan işlevsiz duruma düşmüştür. Çünkü Anadolu Basınının haberinin olmadığı bir basın çalıştayı gerçekleştirilmektedir.” dedi.

Ataşalar, İYİ Parti'nin Kastamonu adaylarını tanıttı Ataşalar, İYİ Parti'nin Kastamonu adaylarını tanıttı

ANADOLU BASINININ SORUNLARININ FARKINDA MISINIZ?

Anadolu basınının ciddi sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Halil Zor: “Basın İlan Kurumu, 1 Ekim tarihi itibariyle internet sitelerinde trafik şartlarını yerine getirmeyen basın kuruluşlarının ilan yayımlama haklarını durdurmaya başladı. CHP’nin gazeteci milletvekilleri nerede? Anadolu Basın Birliği olarak, şubemizin olduğu, olmadığı bütün şehirlerdeki basın kuruluşlarına bu konuda teknik destek veriyoruz. 1 Ekim’den bu yana hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Ekiplerimizle tecrübelerimizi, teknik bilgilerimizi Anadolu basınına aktarmaya, onların yeniden ilan haklarını geri almalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Anadolu basınının sorunlarını en iyi biz biliyoruz. Çünkü bizler bu sorunları bizzat yaşayanlarız. Bizler plazalarda gazetecilik yapmıyoruz. Arkamızda gazetemizi finanse edecek holdingler bulunmuyor” şeklinde konuştu. (Cengiz Muhziroğlu)