Kastamonu'nun Taşköprü Belediyesi tarafından en düşük personel maaşı belirlendi. Belediye çalışanları açıklanan rakama sevinecek.

Öldürülen meslektaşları için Kastamonulu taksiciler tek yürek oldu Öldürülen meslektaşları için Kastamonulu taksiciler tek yürek oldu

Taşköprü Belediye Başkanı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Bugün sizlere güzel bir haberim var! Birlikte geçirdiğimiz beş yıl boyunca ortak projelerde bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Emekleriniz ve katkılarınızla ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek adına gece gündüz demeden çalıştık.

Gururla belirtmek isterim ki, bu çabalarımızın bir sonucu olarak, işçi maaşlarımızı bugün net 25 bin TL’ye yükselttik. Ayrıca ilçemizin her köşesini temizleyen ve güzelleştiren temizlik ekibimize de büyük bir değer gösterdik. Bu kapsamda, temizlik personelimizin maaşlarına 25 bin TL net maaşının üzerine brütte 2.080 TL ekleyerek, enflasyonun etkisini azalttık ve onların emeklerini daha da takdir ettik.

Bu güzel gelişmeyi tüm mesai arkadaşlarımla paylaşmak benim için ayrı bir mutluluk. Vefakar personelimize hayırlı ve uğurlu olsun."

Editör: Mehmet Salman