Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), bu hafta önemli düzenlemeler içeren bir kanun teklifini görüşmek üzere toplanacak.

TBMM'nin gündeminde yer alan Türk Sivil Havacılık Kanunu'nda ve diğer bazı kanunlarda yapılacak değişiklikleri içeren kanun teklifi, özellikle havacılık sektöründe yeni düzenlemeler getirecek.

Kastamonulu hemşehrimize üst düzey görev Kastamonulu hemşehrimize üst düzey görev

ÜCRETLENDİRMEDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK
TBMM Genel Kurulu, 2 Temmuz Salı günü çalışmalarına başlayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın öncülüğünde, gemi demirleme ücret tarifesi üzerine yapılan düzenlemeler en çok tartışılacak konular arasında yer alacak. Yeni düzenlemeler kapsamında, her gemi için belirlenen groston başına en fazla 2 lira ücretlendirme yöntemleri ve demirleme süresine göre ödeme koşulları detaylı bir şekilde ele alınacak.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DE GÖREVLENDİRİLECEK
Kanun teklifi, havacılık güvenliği için alınacak yeni tedbirlerin detaylarını da içeriyor. Özellikle hava araçlarına ve havaalanlarına yönelik yasa dışı eylemleri önlemek amacıyla genel kolluğun denetiminde özel güvenlik görevlilerinin görevlendirilmesini öngörüyor.

TEKNİK KONTROL SONUÇLANMAZSA UÇAĞA BİNİLEMEYECEK!
Yolcular içinse önemli değişiklikler getiriliyor. Havalimanlarında yapılan teknik cihaz kontrollerinin sonuçlandırılamaması durumunda, yolcuların ve eşyalarının elle aranmasına izin verilmeyecek. Bu koşullar altında havaalanları ve hava araçlarına kabul edilmeyecekler.

Kaynak: Kamu Son Haber