Kelle Paça Spor Kulübü adını verdikleri kulüpleriyle dikkat çeken öğrenciler, 15 yaşındaki Yunus Emre Ersoy liderliğinde bir araya geldi. Kış aylarının vazgeçilmezi kelle paça çorbasından ilham alan gençler, hem spor yaparak hem de bir araya gelerek bu lezzetin tadını çıkarıyor.

Kulüp kurma fikri Yunus Emre Ersoy'un başlattığı bir hayal ile başladı. Arkadaşlarının da desteğiyle bir araya gelen gençler, amatör bir ruhla haftada bir mahalle maçları düzenliyor. Sporculardan çoğu hafızlık kursu alan öğrencilerden oluşurken, maçlardan galibiyetle ayrılan takım oyuncuları zaferlerini çorbacıda kelle paça çorbası içerek kutluyor.

Kulüp hakkında konuşan Yunus Emre Ersoy, "Kelle paça bizim için çok değerli bir çorba. Çünkü kış günlerinde içimizi ısıtıyor. Tadı da çok güzel olduğu için bu ismi vermek istedim." dedi. Ayrıca sosyal medyada da bir hesap açarak kulüplerini tanıtan gençler, Eflani'de bir sponsor bulduklarını belirtti. Futbolcuların çoğunun hafızlardan oluştuğunu belirten Ersoy, "Yani imanlı bir kulüp olduğumuzu söylüyoruz buradan." şeklinde konuştu.

kelle paca spor 2

Kulüp isminin tuhaf bulunduğunu ancak zamanla büyüdüğünü ifade eden Ersoy, "Kim bir çorbanın ismini takımına koyar diye düşündüler. Bazı arkadaşlarımız güldüler ama sonradan baktılar ki büyüyor, onlar da takıma katıldılar. Destek verdiler bize." şeklinde konuştu.

AFAD duyurdu: Bir deprem daha meydana geldi AFAD duyurdu: Bir deprem daha meydana geldi

Haftada bir antrenman yaptıklarını ve maçlar düzenlediklerini belirten Ersoy, "Oyuncularımıza galibiyet primi olarak kelle paça çorbası ikram ediyoruz." dedi.

Kaynak: İHA