Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yaz Kış Sebze Üretimi Projesi” hayata geçirildi ve üreticilere marul, karnabahar ve brokoli fidesi dağıtıldı.

Düğün Salonu'ndan umut ışığı Düğün Salonu'ndan umut ışığı

Proje kapsamında Kastamonu Merkez, Abana, İnebolu ve Taşköprü İlçelerinde çiftçilik yapan üreticilere %75 hibeli olarak, 57 bin 600 adet marul, 11 bin 520 adet karnabahar, 11 bin 520 adet brokoli fidesi olmak üzere toplam 80 bin 640 adet fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Fide dağıtımında İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Müdürü Yardımcısı Özcan Gazioğlu, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ümit Uçar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube personeli, köy muhtarları ve üreticiler katıldı.

İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Kastamonu topraklarının sebze üretimine uygun olduğunu, mevcut seralarda kış sebzelerinin yetiştiriciliği ile çiftçilerin gelirinin artmasına katkı sağlayacağını belirterek tüm üreticimize hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulundu.

sebze fidesi (2)

(HABER MERKEZİ)