Kastamonu’da bir avuç azınlığı, rantiyecinin hesaplar yaptığını dile getiren Hasan Baltacı, “Şimdi ranttan mahrum kalanlar 2019’da halkın elinin tersiyle ittikleri, bu halkın reddettikleri intikam almaya geliyor. Ama bu halk Kastamonu o intikama imkan vermeyecek. Bunlar bu şehrin hiçbir sorununu çözemez” ifadelerini kullandı.

Kastamonuluların huzur ve barış içerisinde yaşamak istediğini, vasatlık döneminin sona ermesini istediğinin altını çizen CHP Adayı Hasan Baltacı, “Korkanlar var. Onları da biliyorum. Gece yataklarında rahat uyuyamıyorlar. Onlar şimdi o kadar rahatsızlar ki; iftiraya başvuruyorlar. Olmuyor. Bu memlekete iftiraya teslim olmuyor. Yalana başvuruyorlar. Olmuyor. Bu memleket yalana itibar etmiyor. Korsan bildiriler dağıtıyorlar. İstedikleri sonucu alamıyorlar. Çünkü Kastamonu korsan bildirilere teslim olmuyor” diye konuştu.

Hasan Baltacı (2)-7

CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir” CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir”

KASTAMONU’NUN İSTEDİĞİ HİZMETİ GETİRECEĞİZ”

Bizim Hasan’ın projelerini kendi projeleri gibi anlatmaya kalktıklarını ifade eden CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı şunları söyledi:

“’Belediyecilik bizim işimiz. Proje yapmak bizim işimiz’ diyenler bizi taklit etmeye başladılar. 31 Mart’tan sonra bunlara projeciliği de öğreteceğiz. Bunlara siyaseti de, sokağa çıkmayı, halkın arasına karışmayı, çözüm üretmenin ne demek olduğunu da öğreteceğiz. Dillerini ısıracaklar. Gözleri kamaşacak. ‘Bunlarda yapılabiliyor muymuş?’ diyecekler. Ama göreceksiniz hepsini bir bir Kastamonu’ya yapacağız. Kastamonu’nun istediği hizmeti getireceğiz.”

“PARALARI CUKKALADIKLARINI, KASAYA HIRSIZ DADANDIĞINI BİLİYORLAR”

“Bunların trolleri, tavşan adayları, satılık kalemleri var. Şimdi ‘projeyi anladık. Parayı nereden bulacaksın?’ diye soruyorlar. Paraları cukkaladıklarını, kasaya hırsız dadandığını biliyorlar. Şimdi bize ‘parayı nerden bulacaksınız?’ diyorlar. Biz parayı nereden bulacağız? Biz bu halkın parasına çökenlerin burnunda fitil fitil getireceğiz. İsrafı bitireceğiz, yolsuzluğu bitireceğiz. Çünkü Kastamonu’nun öz kaynakları Kastamonu’ya yeter. Sizin alın terinizle, sizin paranızla bu projeleri yerine getireceğiz.”

YİNE GELSELER KASTAMONU BELEDİYESİ’Nİ RANTÇILARA TESLİM EDERLER”

“Bu milletin emeklilerini, işçilerini, gençlerini açlıkla tehdit edenler. Bu memleketi yönetemezler. Dün olduğu gibi yine gelseler Kastamonu Belediyesi’ni rantçılara teslim ederler. Bizim projelerimiz taklit ediyorlar. Çünkü halktan mahcuplar. Sokakta, pazarda yoklar. Ancak seçim dönemi geldiğinde kampanya yönetiyorlar. Onların kampanyaları 1 Nisan’a kadar geçerli. Bizim kampanyamız ise hep geçerli.”

“ADAYLIĞIMIN AÇIKLANDIĞI İLK GÜN SÖYLEDİM”

“Biz konuşana kadar kör olanlar, sağır olanlar, dilsiz olanlar, milletin çektiği çileyi bilmeyenler biz söyledikten sonra ‘ulaşım master planı yapacağız’ diyorlar. Şimdiye kadar neredeydiniz? Ben adaylığımın açıklandığı ilk gün ‘bu caddelerde sarı halk otobüslerini göreceksiniz’ dedim. Mesafeye göre ücreti getireceğiz. Annelerimize kolaylık sağlayacağız. 4 yaşına kadar çocuğu olan her annemiz ulaşımdan ücretsiz faydalanabilecek.” 

“KASTAMONU’YA YAKIŞIR BİR KÜLTÜR SANAT MERKEZİ YAPACAĞIZ”

“Bu kültür müdürlüğünün bütçesini pudra şekerine yatıranlara inat, bu kültür müdürlüğünün bütçesini reklam şirketleri üzerinden servet transferleri yapanlara inat. Kastamonu’ya yakışır bir kültür sanat merkezi yapacağız. Bu şehirde kültür sanat eğitimi almayan hiçbir çocuk kalmayacak. Bunun gibi projelerimizin tamamını.”

“KİMSEYİ DE KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYECEĞİZ”

“Broşürümüze yazdığımız bütün projeleri hayata geçireceğiz. Bir taraftan da yoksullukla mücadele edeceğiz. Halk kart uygulamasına geçeceğiz. Ayda en az 2 bin TL yükleyeceğiz. Bu memlekette tenceresi kaynamayan hiçbir ev bırakmayacağız. Kimseyi de kimseye muhtaç etmeyeceğiz.”

“BİZDEN SONRA BU BELEDİYENİN BİR KURUŞUNA DOKUNMAYA KİMSE CESARET EDEMEYECEK”

“Ne istedilerse bu Kastamonu onlara verdi. ‘Vekil dediler’ verdi. ‘Belediye’ dediler verdi. ‘Bütçe’ dediler verdi. Ama onlar bugüne kadar dönüp Kastamonu’ya bakmadılar. Yalnızca kendilerini düşündüler. Ama onlara hesap nasıl sorulur onu öğreteceğiz. Bizden sonra bu belediyenin bir kuruşuna dokunmaya kimse cesaret edemeyecek. Burunlarından fitil fitil getireceğimizi bilecekler.”

Editör: Banu Türkmenoğlu