Kastamonu'nun Cide ilçesinde iki okula spor atölyesi kuruldu. Kurulan atölyeler Kastamonu genelinde bir ilk oldu.

Toplumsal Afet Yardımlaşma Derneği (TAYFA) Kastamonu Koordinatörü Şenol Yılmaz’ın girişimleri, Tayfa Derneği – Cide Kaymakamlığı iş birliğiyle Cide’de bulunan Atatürk ve Cumhuriyet okullarına spor atölyeleri kuruldu. İlçe Kaymakamı Tuncay Karataş, “bu atölyelerin Kastamonu’da bulunan okullarda olmadığını, sadece Cide’ye kurulduğu” detayını paylaştı.

Kastamonu'nun Cide Ilçesinde Iki Okula Spor Atölyesi Kuruldu. Kurulan Atölyeler Kastamonu Genelinde Bir Ilk Oldu. Süleyman Demir

Kastamonu’da edebiyat kuramları ve türleri işlendi! Kastamonu’da edebiyat kuramları ve türleri işlendi!

“PEŞ PEŞE AÇILIŞLARI YAPILDI”

Cide Atatürk ve Cumhuriyet okullarına kurulan spor atölyelerinin peş peşe açılışı yapıldı. Sabah 10:30’da Atatürk okulunda, 11:30’da ise Cumhuriyet okulunda atölyelerin açılışı gerçekleştirildi.

“BİR KAYMAKAMIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİNİZ”

Spor atölyelerinin açılışında konuşan Cide Kaymakamı Tuncay Karataş şu sözlere yer verdi:

“Birgün Tayfa Derneği Kastamonu Koordinatörü Şenol Yılmaz bey ziyaretime geldi ve bana bir anaokulunu güzel ve iyi eğitim alacak hale getirmek istiyoruz dedi. Bene ona hayalimden bahsettim benim hayalim şuydu; Çankırı’da görev yaparken orada bir spor atölyesi görmüştüm. Bu spor atölyesi şunun için önemli, özellikle çocuklarımız kış aylarında soğukta dışarıda spor yapıyorlar, dışarıda spor yapmak elbette ki beden eğitimi için kıymetli ancak havanın çok kötü olduğu zamanlarda dedik ki böyle bir spor atölyesi olsun. Spor atölyesinde çocuklarımız en azından hem sporlarını yapsınlar hem farklı amaçlarda kullansınlar. Bunlar tiyatro, okuma etkinliği yada başka şeylerde olabilir. Böyle bir hayalimden bahsettim Tayfa Derneğinden Şenol bey, Sema hanım ve Süleyman bey olmak üzere bizlerin isteğini kırmadılar. Birde şunu söylemek istiyorum bu Kastamonu’da açılan ilk spor atölyesi olma özelliğini de taşıyor bu. Kastamonu’da hiçbir okulda bu spor atölyesi yok ve bu Kastamonu’nun ilkine Tayfa Derneği vesile olduğu için ben ayrıca çok mutluyum. Umarım sesimizi Kastamonu’daki Milli Eğitim Müdürlüğümüz duyarlar bu tüm ilk okullarda yayılır diye umut ediyorum. Bu projeyi anlattığımda başta Sayın Valimiz Meftun Dallı ve Milli Eğitim İl Müdürümüz Hasan Gümüş duyduklarında çok gurur ve memnun oldular gelemediler sizlere çok selamlarını ilettiler. Ben başta Tayfa Derneğimizin Başkanı Süleyman Demir olmak üzere Derken Başkan Yardımcısı Sema Aydın’a, Kastamonu Koordinatörü Şenol Yılmaz’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir Kaymakamın hayalini gerçekleştirdiniz çocuklarımız size çok dua edecek oynadıkça biliyorum aileleri çok mutlu olacak.”

“ÇOCUKLAR BİZLER İÇİN HER ŞEYDEN DAHA FAZLA ÖNEMLİ”

Toplumsal Afet Yardımlaşma Derneği (TAYFA) Başkanı Süleyman Demir yaptığı konuşmasında, “Burada öncelikle Kastamonu Tayfa Kaptanımız Şenol Yılmaz’a ben öncelikle çok teşekkür ediyorum. Şenol Yılmaz’ın özverili çalışmasıyla Sema başkanımızın da koordinasyonuyla birlikte güzel bir hizmet yürüttüler. İnşallah bundan sonrada elimizden geldiğince nerede ihtiyaç sahibi okulumuz varsa ülke genelinde bu şekilde ki faaliyetlerimize normal faaliyetlerimizin yanında devam edeceğiz. Biz toplumsal afetler üzerine daha ziyade yoğunlaşmış bir sivil toplum kuruluşuyuz ama çocuklarımıza her zaman daha fazla önem veriyoruz. O yüzden de onların eğitimi bizler için her şeyden önemli. Özellikle Cumhuriyet çocuklarının yetişmesi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı çocukların yetişmesi içinde elimizden gelen gayreti tüm ekibimizle beraber öz verili bir şekilde gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BİR KÖY OKULUNA DAHA SPOR ATÖLYESİ KURULACAK”

Cide Kaymakamlığı ile Tayfa Derneği arasında yapılan istişare sonrası ilçe merkezinde ki iki okula kurulan spor atölyesinin aynı Cide’de bir köy okuluna da kurulması kararlaştırıldı.

Program Cide Cumhuriyet İlkokulu folklor ekibinin sunduğu gösteriyle sona erdi. (Mehmet SALMAN)

Editör: Mehmet Salman