Salgın, yangın, deprem ve sel gibi felaketlerde vatandaşların yanında olan belediye, ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerini asla yalnız bırakmadı.

Marmaris Belediyesi, sosyal belediyeciliğin güzel bir örneğini sergileyerek, 5 yılda yaklaşık 61 bin kişiye yardım eli uzattı. Pandemi, yangın, deprem, sel gibi zorlu dönemlerde vatandaşların yanında olan belediye, gıda, kış mevsimi odunu, giysi, kırtasiye, beslenme ve Ramazan yardımı gibi 22 farklı kalemde destek sağladı. Bu süreçte, Halk Kart uygulaması aracılığıyla vatandaşlara kolaylıkla yardım ulaştırıldı, böylece ihtiyaç duyulan malzemeleri anlaşmalı yerlerden temin etme imkanı tanındı.

Kastamonu’ya istinaf mahkemesi talebi Kastamonu’ya istinaf mahkemesi talebi

Marmaris Belediyesi, pandemi döneminde küçük esnafa destek verirken, üreticilerden alınan meyve ve sebzeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Tam kapanma dönemlerinde fırınlardan alınan ekmekler ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtıldı. Ayrıca evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların alışverişleri belediye ekipleri tarafından yapıldı. Belediye, ücretsiz dağıttığı üretim merkezinden elde ettiği maskelerle de dikkat çekti ve başarılı belediyeler arasında 8. sıraya yerleşti.

Marmaris Belediyesi aynı zamanda, pandemide işsiz kalan müzik emekçilerine destek olmak amacıyla "Müzik Susmasın" kampanyasını düzenledi. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için maddi imkanı olmayan öğrencilere tablet hediye edildi ve pandemi sonrasında 8. ve 12. sınıflardaki öğrencilere Dijital Eğitim Kartı sağlandı. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına beslenme çantası dağıtımı da yapıldı.

Marmaris Belediyesi, yangın, sel ve deprem gibi büyük felaketlerin yaşandığı dönemlerde de halkın yanında olarak İzmir depremi, Kastamonu sel felaketi ve 11 ilde meydana gelen deprem felaketinde bölge halkına destek oldu. Gıda, giysi ve odun gibi temel ihtiyaçları karşılamak adına deprem bölgesine yardım gönderen belediye, depremzedeler için destek çalışmaları yürüttü.

Editör: Serkan Kebecioğlu