Cide'de Öteyüz ailesinin acı günü Cide'de Öteyüz ailesinin acı günü

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen sergide; aşçılık, pastacılık, takı tasarım, hazır giyim, ahşap boyama ve tasarım, kaligrafi, çini ve seramik bölümü kursiyerlerinin hazırladığı ürünler göz doldurdu.

Bozkurt Halk Eğitimi Merkezi (2)
Açılış programında konuşan Bozkurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Güney, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde 39 farklı dalda 59 kursun açıldığını ifade ederek, bu kurslardan 946 kursiyerin istifade ettiğini belirtti.
Sadece yetişkinlerin değil öğrencelerin de kurslara katılım sağladığını bildiren Güney, “Okullarımızda açtığımız spor kurslarında da öğrenciler ilde, bölgede ve Türkiye çapında derece yaptılar. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında kurslarımızı çeşitlendirmek, kursiyer sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yıl boyunca açtığımız kurslara katılan, sergimize yaptığı ürünlerle katkıda bulunan kursiyerlerimize özveri ile çalışan öğretmen ve usta öğretici ve personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Üç gün açık kalan serginin açılış kurdelesi Bozkurt Kaymakamı Hasan Erdoğan, Belediye Başkanı Muammer Yanık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Atak, Bozkurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Güney, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla kesildi.

Bozkurt Halk Eğitimi Merkezi (3)

Editör: Banu Türkmenoğlu