Bahçeşehir Koleji’nden coşkulu 23 Nisan kutlaması Bahçeşehir Koleji’nden coşkulu 23 Nisan kutlaması

Berat Kandili gecesinde Nasrullah, Hz. Pir, Ulu Cami başta olmak üzere ibadethaneler doldu taştı. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifi müjdeleyen Berat Kandili gecesinde Müslümanlar tövbe ederek af diledi. Camilerde Mevlid başta olmak üzere çeşitli programlar düzenlendi.

Kastamonu'da Berat Kandili (3)
Kastamonu Müftüsü Bekir Derin Hz. Pir Şeyh Şabanı Veli Camiinde vaaz verdi. Diğer camilerde de vaazlar verilerek, ilahiler okundu, mevlit programları düzenlendi. Üç ayların ikincisi olan Şaban Ayı’nın 15'inci gecesine denk gelen Berat Kandili, dualarla idrak edildi. Düzenlenen programlarda eller semaya, diller duaya, gönüller Mevla’ya açıldı.
Günahlardan kurtuluş, af ve bağışlanma anlamına gelen Berat Kandili’nde camileri dolduran vatandaşlar geceyi idrak etmek için namaz kılıp dua etti. Akşam namazında camilere gelen vatandaşlar, akşam ve akabinde de yatsı namazlarını kıldıktan sonra okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini huşu içinde dinledi, dualara eşlik etti. Programda, din görevlilerince Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, salat-ü selam, tesbihat, ilahi ve mevlitten bahirler okundu. 

Kastamonu'da Berat Kandili (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu