Brent petrol varil fiyatları düşüş eğilimini sürdürüyor ve son dakika bilgilerine göre benzine yeni bir indirim yapılacağı duyuruldu. Brent petrol fiyatlarının hızla gerilemesi, yakında benzine daha fazla indirim yapılacağının işareti olarak değerlendiriliyor.

Brent petrolün sert düşüşü: Benzine yeni bir indirim yaklaşıyor

Son dakika haberine göre, dün yapılan açıklamada benzin fiyatlarına 2.07 TL'lik bir indirim yapılacağı duyurulmuş ve gece yarısından itibaren uygulanmıştı. Ancak şimdi gelen yeni bir açıklama ile birlikte benzine bir indirim daha geleceği belirtildi.

Brent petrol fiyatları düşüş trendine girdi

Tarımsal destekleme ödemeleri bugün hesaplara yatıyor Tarımsal destekleme ödemeleri bugün hesaplara yatıyor

Son zamanlarda brent petrol varil fiyatları rekor seviyelere ulaşmıştı, ancak bu hafta yaşanan düşüşle birlikte 10 dolar değer kaybederek 86 dolara kadar geriledi.

Benzine bugün indirim yapıldı, yarın yeni bir indirim daha geliyor

Son dakika bilgilerine göre, bugün benzine yapılan 2.07 TL'lik indirimin ardından 6 Ekim'de 1.17 TL'lik bir indirim daha yapılması bekleniyor. Bu indirim gece yarısından sonra pompa fiyatlarına yansıyacak.

Dolar kurundaki yükseliş, indirim miktarını sınırlı tutabilir

Son günlerde dolar kurunda yaşanan yükseliş, indirim miktarının sınırlı olmasına neden olabilir.

Motorin litre fiyatına zam gelebilir mi?

Yaklaşan yeni indirimle birlikte, benzin ve motorin arasındaki fiyat farkının 6 lirayı aşması bekleniyor. Motorin litre fiyatı şu an 40 lira civarında satılıyor.

Yeni indirimle birlikte, bugün 34.64 TL seviyelerinde bulunan benzinin litresi 33.50 TL seviyelerine düşecek. Bu indirimle birlikte benzin ve motorin arasındaki fiyat farkı 6.5 TL seviyesine çıkacak.