Cide Belediyesi yerlere çöp atan vatandaşları uyararak, “halkımızın sağlığıyla oynuyorsunuz” dedi.

“Bir tek Cide var O da hepimizin”

Cide Belediyesi yerlere çöp atan vatandaşları uyararak şu açıklamayı yaptı: "Her gün parkların, yeşil alanların, mahallelerin, sokakların ve mesire alanların temizliğinin belediyemiz tarafından yapılmasına rağmen duyarsız ve bilinçsiz kişiler çöplerini (çekirdek kabukları, dondurma külahları, sigara izmaritleri, çocuk bezi ve içecek kutuları vb. gibi) gelişi güzel yerlere atmaktadır.

Bu çöplerin ve atıkların atılması gereken yerlerin nereler olduğunu hepimizin bildiği gibi sizlerin de bildiğine eminiz. Özellikle yeşil alanlara atılan çöplerin ayrıntılı temizliğinin zaman alması hem bizlerin hem de hizmet bekleyen başka mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızın zamanından çalmaktadır.

Yapılan bu bilinçsiz hareketler sonucunda çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlını tehlikeye atmış oluyorken alanların kullanım sürelerini kısaltarak çevreye de zarar vermiş olmaktayız.

Lütfen çevremizi temiz tutalım. Rica ediyoruz, çöplerimizi kutulara ve konteynerlere atalım. Bir tek Cide var O da hepimizin..”