Karadeniz Ereğli ilçesine bağlı Bozhane Limanı'nda, Zonguldak açıklarında fırtına nedeniyle batan kuru yük gemisi "Kafkametler"in kayıp 7 kişilik mürettebatının yakınları, endişe ve bekleyiş içinde günlerdir limanda bir araya gelmiş durumda.

Komşu Karabük'te gözaltına alınan zehir taciri tutuklandı Komşu Karabük'te gözaltına alınan zehir taciri tutuklandı

Gemi mürettebatından 43 yaşındaki Ömer Hebip'in annesi Emine Hebip, oğlunun 20 gündür kayıp olduğunu belirterek duygusal bir açıklama yaptı. "En son oğlumla gelirken görüşmüştük, telefonla konuştuk. 'Anne gemi batıyor, kaptan bizi bırakmıyor.' dedi. Dayanamıyorum artık, oğlumu bulun başka bir şey istemiyorum" diyerek oğlunun bir an önce bulunmasını istedi.

Baba Ömer Hebip, oğluyla Rusya'dan çıktığı anda görüştüğünü ve 20 gündür bir haber alamadıklarını ifade ederek, "Arıyorlar, tarıyorlar bir şey yok. Bugün çıkacak, yarın çıkacak diye umut ediyoruz." şeklinde konuştu.

Geminin 3. kaptanı Berke Çamurtaş'ın babası Güngör Çamurtaş ise oğlunun bulunmasını beklediklerini dile getirdi.

Kastamonulu gemi kaptanı Cemal Turan'ın oğlu Bora Turan ise devletin arama çalışmalarına olan desteğine vurgu yaparak, "Devletin yetkinliğini ve çalıştığını burada görüyoruz. Farklı bir firmanın gelip bu işi burada bitirmesini açıkçası istemiyoruz. Devletin arkamızda olduğunu biliyoruz." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)