Canlı yayın, Yağız Batu’nun babası Hakan Demirtaş’ın SMA hastalığına ilişkin şu konuşmasıyla başladı;

DSİ'nin Kastamonu'da personel alımında son gün! DSİ'nin Kastamonu'da personel alımında son gün!

“Yağız Batu 5 Ocak’ta 1 yaşına girecek. 13 kilo olmadan tedavi için ilaçlarını alabilirse hayata tutunabilir. Bu hastalık tedavi edilemezse maalesef ölümcül. Hastalığımızdaki bir dozluk ilacımız Zolgensma’dır. Bu ilaca ulaşmak adına birçok kapıyı çalıyoruz ve evladımızın sesini duyurmaya çalışıyoruz. Yurt dışından ilaç için teklif aldığımız fiyat ise 1 milyon 819 bin dolar bu rakamında bugün itibariyle yüzde 32’lik kısmını tamamlamış bulunuyoruz ve bu rakamı yüzde 100’e tamamlayarak Yağız Batu’yu bir an önce ilacına kavuşturacağız.” diye konuştu.

HER PASTA 25 TL

Yağız Batu’nun 5 Ocak’ta 1 yaşına girmesi sebebiyle, hem yayında para konuşmamak hem de bir anlam ifade etmesi amacıyla para yerine pasta sembolü kullanıldı. Yapılan her 25 TL bağış bir pastaya karşılık geldi.

Başkan Vidinlioğlu’nun Yavuz Batu ve hastalığı ile ilgili konuşması şu şekilde oldu; “İnşallah bir an önce bu rakamlara ulaşırız ve Yağız Batu’nun hayata tutunmasına vesile oluruz. Bu şekilde benim son dönemde gördüğüm 7-8 tane yavrumuz var. Bir kısmı kampanyasını tamamladı bir kısmı devam ediyor. İnşallah Yağız Batu içinde elimizden geldiğince çabalarız. Elbette yayınımızı izleyen bir sürü hemşehrimiz var ve bunlarda az çok demeden desteklerini esirgemezse yavrumuz o kilolara ulaşmadan bu rakamı yakalamış oluruz. Tabii ki ben hekim olmam sebebiyle hastalığın seyrini bilen birisiyim burada kilo çok önemli onun için o kiloyu görmeden bu rakamın temini gerekiyor. Tedavisi Türkiye’de olan bir hastalık değil. Ben bundan sonraki günlerde de çabalamaya devam edeceğim. Rakam tabii ki yüksek 1 milyon 819 bin dolar ve bununda 582 bin doları halihazırda yakalanmış durumda.” İfadelerini kullandı.
 

MHP MECLİS ÜYELERİ VE VİDİNLİOĞLU KAMPANYAYA ÖNCÜLÜK ETTİ

Yayın öncesi Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu başkanlığında Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Yavuz Batu’nun hastalığından meclise bahseden Vidinlioğlu; “Demin belediyemizde meclisimiz vardı. Meclis üyeleri de buradalardı. Şimdi canlı yayına katıldıktan sonra onlarda müsaade istediler ama hepsi manevi olarak zaten sizinle beraberler sadece manevi olarak da değil. Ben daha önce grupta canlı yayına bağlanacağımı dile getirdim. Milliyetçi hareket Partisi meclis üyeleri 10 bin TL ile kampanyaya katkı sunarak başlayalım dediler. Ben de kampanyaya destek olmak isterim ve 20 bin TL ile iştirak ediyorum. İnşallah kıymetli hemşehrilerim de az çok demeden mutlaka katkı sunacaktır.” Dedi.

10 BİN LİRA DAHA EKLEDİ

Yayının ilerleyen dakikalarında yayının sohbet kısmından bir vatandaş Vidinlioğlu’ndan 10 bin TL daha yardım yapmasını istedi, Başkan Vidinlioğlu 10 bin TL daha kampanyaya bağışlayarak “Zaten niyetim de öyleydi” ifadesini kullandı. Vidinlioğlu toplamda 10 bin TL daha ekleyerek 30 bin TL kampanyaya bağışta bulunmuş oldu.

"BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ"

2 saat süren canlı yayın sonrasında, her biri 25 TL değerinde olan pastalardan 5 bin adet toplandı. Yayın kapanışında Vidinlioğlu bütün katılımcılara teşekkür ederek; “Bu hepimizin yaşayacağı sıkıntılar, biz birlikte Türkiye’yiz. Birbirimize destek olacağız elbette. Ben bu akşam böyle bir şeye katkı verdiğim için çok mutlu oldum. Sağ olsunlar yayınımıza katılan kıymetli katılımcılarda bizi kırmadılar, yardımcı oldular. İnşallah en kısa sürede bir yayın daha gerçekleştiririz ve biraz daha hazırlıklı gelerek çok daha fazlasını yapabiliriz.” diye konuştu.  (Ercan Çatal)

vidinlioğlusmayağızbatu

Editör: Ercan Çatal