Kastamonu’da metruk haldeki tarihi evler yeniden hayat buldu Kastamonu’da metruk haldeki tarihi evler yeniden hayat buldu

Belediye Başkanı Engin Uzuner, KARGAZ'ın İnebolu'da 5 bin 500 abonelik yatırımına karşılık 2 bin 200 civarında abone işlemi yaptığını belirterek 10 kilometrelik yeni yatırım için şirketin 3 bin abone daha yapmak istediğini iletip vatandaşlara çağrıda bulundu.

Başkan Uzuner, şunları söyledi:
"Doğalgazla ilgili sizlerden ricam var. Biz göreve geldik, ekibi çağırdık iki kere toplantı yaptık. Dedik ki arkadaşlar bak Cide bitirdi, Abana Bozkurt bitirdi. Neden biz bunların gerisinde kaldık. Sorunun cevabını onlardan almak istedim ama suçlu biz idik. Sebep, ben dedi yaptığım hizmetin karşılığını almak zorundayım. Yaptığım yatırımın karşılığını alamazsam ikinci yıl yatırım yapamam dedi. Tasarruf tedbirleri geldi biliyorsunuz. Ben de merkezdeki 4 mahalleyi bitirelim, yollara başlayalım her taraf güzelleşsin. Bir 10 kilometre yapmayı hedefliyoruz dedim. Ben böyle deyince bütün kabahat suç sizde dedi. Ben dedi İnebolu'ya şu anda 5 bin 500 abonelik yapılan doğalgaz şebekem var, ama maalesef İnebolulular abone olmuyor dedi. Şu anda 2 bin 200'e yakın abonem var, geri kalan 3 bin kişiyi abone olmak için teşvik edelim. Benim de elim güçlensin bir 10 kilometreyi de yeni proje yapmak için son toplantıyı yapacağız. Sizden ricam hat çekilen yerlerdeki apartmanlar, abone olunmasında engel olmayan yerler lütfen abone olurlarsa bu yıl komple İnebolu'nun doğalgaz işini bitirelim. Biz de yolları yapalım, tertemiz bir şehirde yaşayalım. Muhtarlara söylüyorum, abone olamayacak durumda olanlar gelin bize onların bir şekilde biz abone masraflarını bir yerlerden karşılayalım. Bu yıl 3 bin kişiyi abone yaparsak 10 bin kilometre hat yapıp ilçeyi komple bitiririz diye sizden bunu rica ediyorum." (Kadir Yıldırım)

Editör: Mehmet Salman