ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İÇİN CHP GENELGE YAYINLADI

Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Dursun Kan,açıklamsında şu ifadelere yer verdi; “12-13 haziran 2024 tarihleri arasında CHP Genel  Başkanı Sayın Özgür Özel,in talimatı ve katılımıyla, Milli Savunma Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı emekli tümamiral Sayın Yankı Bağcıoğlu ve Sayın Ekrem imamoğlu’nun  ev sahipliğinde İstanbul da  düzenlenen ve  Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin Genel Merkez bünyesinde 44 şubenin katılımıyla “Şehit aileleri ve gaziler Çalıştayı”na katılım sağladık. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), şehit aileleri ve gazilerin emanetine sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamak amacıyla kapsamlı bir genelge yayımladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in direktifleri doğrultusunda, Milli Savunma Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu tarafından hazırlanan genelgede, il ve ilçe örgütleri ile belediyelerin bu konudaki çalışmalarını daha koordineli ve etkin hale getirmesi hedefleniyor. Genelgenin "şehit ailelerine ve gazilere karşı görevlerini yerine getirmede samimi olma" çağrısıyla son bulduğunu "Bizler onların acılarını derinden hissediyoruz. Bu genelge ile il ve ilçe örgütlerimiz ile belediyelerimizin şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimize yönelik çalışmalarının etkin ve koordineli yürütülmesi amaçlanıyor".

“GAZİMİZİN İTİBARSIZLAŞTIRMA YOLUNA GİDİLMİŞTİR"

“Çalıştaydan önce bu çalışmalarla ilgili karar CHP nin kazandığı bütün büyükşehir, il ve ilçelere gönderilmiştir. Bu tarihlerde çalıştayda olduğum zamanda gazimiz Murat Esgin’in görev yeri değişikliğinin haberini aldım. Bu konuyu da çalıştayda CHP genel başkan yardımcısına bildirdim. Dönüşümde Aile Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın Harun Köksalan beyefendiyle beraber belediye başkanımız Sayın Hasan Baltacı Beyefendiyle görüştük. Belediye başkanımıza genelgeyi izah ettik. Kendisi de bize yardımcı olacağını ifade etti. Fakat her ne hikmetse kurbanbayramı tatilinde bu olay bizim dışımızda basına aksetti. Tamamen siyasete dahil edilmek istendi. Basında çıkan haberlerde ve yorumlarında gazimizin itibarsızlaştırma yoluna gidilmiştir. Gazimizin de bundan dolayı  çok üzüldüğünü beyan etmesine rağmen sosyal medyada yorumlarda; Gazimizin de  gazilik onuruyla kimsenin oynayamayacağını  mahkeme yoluna müracaat edeceğini gazimiz beyan etmiştir. Hiçbir şehit ve gazi ailemiz siyasete alet edilemez. Çalıştayda Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına güzel şeyler yapılmak istenirken  şehitler diyarı  Kastamonu’muzun ve şehit gazi ailelerimizin  böyle bir olayın içinde isminin geçmesi tüm şehit gazi ailelerimiz ve derneğimiz adına üzücüdür. Konunun derneğimiz tarafından takip edileceği ve sorunun giderilmesi hususunda herkesin hassasiyetle davranacağı konusunda hiçbir şüphemiz yoktur” dedi.

              

Kastamonu'da hastalıkların erken teşhisi için cihazlar yenilendi Kastamonu'da hastalıkların erken teşhisi için cihazlar yenilendi

Editör: Banu Türkmenoğlu