Cide Çamaltı Köyü Dernek Başkanlığı görevine seçilen İshak Yılmaz, Çamaltı köyündeki eksiklikler için hızlı bir çalışma programı içine girdi.

Köyüne aşık olduğunu ve görev yapmak için aday olduğunu Çamaltı Köyü Dernek Başkanlığı seçiminden önce dile getiren İshak Yılmaz, yapılan kongrenin ardından başkan seçilmesiyle beraber köydeki eksiklikler için ekibiyle beraber çalışma temposunu artırdı.

“KISA SÜREDE BİRÇOK HİZMET YAPILDI”

Özel gereksinimli öğrencilerden ÖZEL SERGİ Özel gereksinimli öğrencilerden ÖZEL SERGİ

Başkan İshak Yılmaz yönetimiyle birlikte başladığı çalışmalarında Çamaltı Köyünde köy mezarlığı içinde çardak, sundurma, köy içinden geçen derenin üstü kapanarak köye otopark alanı, köyün ücretsiz şekilde ışıklandırılması için güneş enerjisi sistemi, köy konağının tadilatı ve köy giriş tabelasının bayraklarıyla beraber yenilenmesi gibi birçok hizmeti kısa sürede köyüne kazandırdı.

“YAPTIĞIMIZ ESERLERLE HATIRLANMAK İSTİYORUZ”

Çamaltı köyüne yapılan hizmetleri Çamaltı köyü sakinlerinin bağışlarıyla birlikte yaptıklarını belirten İshak Yılmaz, “Derneğimiz ve Muhtarlığımızla birlikte yaptığımız istişareler sonrası eksik olan sorunları belirledik. Yapacağımız projeleri yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla değerlendirerek bir bir yapımına başladık. Çok şükür kısa sürede birçok projemizi bitirme noktasına geldik. Şimdiye kadar Çamaltı Köyü Derneği olarak köyümüzdeki çalışmalara 350 Bin Lira harcadık. Bunu köyümüz halkının destekleriyle yaptık. Bizlere çalışmalarımızda en büyük desteği veren tüm kalbi güzel hemşerilerime ve iş insanımız Birol Aykın’a ayrıca teşekkür ediyorum. Biz köyümüze hizmet edebilmek için bu kutlu yola çıktık. Herkesin fani olduğu şu yalan dünyadan göçtüğümüzde yaptığımız eserlerle ve güzel anılarla hatırlanmak istiyoruz. İşte bu yüzden biz köyümüze daha neler yapabiliriz diye çalışmalarımız eksilmeden devam edecektir” dedi.

Kaynak: Mehmet SALMAN - Kastamonu İstiklal