Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, son dönemde alım gücünün zayıflığından kaynaklı olarak belediye bünyesinde çalışan işçilere %20 zam yaptıklarını açıkladı.

Önceki yıl Başkan Çatal’ın talimatı doğrultusunda temizlik işçilerine yönelik uygulamaya konulan ek sorumluluk zammına ise Ekim ayından geçerli olmak suretiyle %100 oranında zam yapıldı.

baskancatall-1Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “Yaptığımız değerlendirmeler ve gelir gider tablomuza göre Ekim ayından geçerli olacak şekilde belediyemiz bünyesindeki tüm işçilerimize yönelik %20 zam yapıldığını Ocak ayında asgari ücrete yapılacak zam oranına göre de tekrar zam yapacaklarını ifade etti. Başkan Çatal, ayrıca temizlik işçilerine yönelik geçtiğimiz yıllarda başlattıkları ek sorumluluk ücretine ise %100 oranında zam yaptıklarının müjdesini verdi.

Başkan Çatal, “Son olarak önümüzdeki Ocak ayında asgari ücret artışına göre Belediye işçilerimize sahip çıkarak tekrardan zam yapacağız. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Her bir çalışanımızın derdi ve sıkıntısını kendi sıkıntımız olarak görüyoruz. Bu doğrultuda ilçemizin refahı için çalışanlarımızla gece gündüz demeden hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Halit Ertuğrul İnebolu'da konferans verdi Prof. Dr. Halit Ertuğrul İnebolu'da konferans verdi

(Kastamonu İstiklal Gazetesi)