Ekmekci’de OSB’ye ziyaret Ekmekci’de OSB’ye ziyaret

Başkan Baltacı,  belediyeye ait kafelerin Ülkü Ocakları'na tahsisiz şekilde verildiğini ve düşük bir kira bedeliyle işletildiğini açıkladı.
BELEDİYEYE AİT KAFE AYLIK 225 LİRAYA ÜLKÜ OCAKLARI'NA VERİLMİŞ
Belediyeye ait kafelerin Ülkü Ocakları'na tahsisiz şekilde verildiğini belirten Baltacı, "Buraya ayda yalnızca 225 TL ecrimisil ödemişler" dedi.
"Otogarın karşısındaki parkta belediyeye ait bir kafe var. Bu kafeyi Ülkü Ocakları, tahsissiz bir şekilde işgalci olarak işletmiş. Buraya ayda yalnızca 225 TL ecrimisil ödemişler. İş bununla bitmemiş, belediye işgalci olarak kullanılan bir yerin doğalgaz faturasını ödemiş."
"BELEDİYE'NİN 12 MİLYON ÖDENMEMİŞ DOĞAL GAZ FATURASI VAR”
Baltacı konuşmasında şöyle devam etti: Seçildik önümüze maaşlar geldi bütçede sadece maaşları ödeyecek kadar bir para kalmış toplu iş sözleşmesinden kaynaklı olarak çalışanlarımızın ikramiyelerinin sadece bir kısmını ödeyebildik. 41 milyon nerede doğalgaz faturası nerede. Kastamonu Belediyesi'nin şu anda bütün birimleriyle birlikte 12 milyon ödenmemiş doğal gaz faturası var. Ama biz 41 milyonu reklam ajansına hem de sahibi Milliyetçi Hareket Partisi'nin üst kurul delegesi olan bir reklam ajansına ödemişiz. Şimdi Kastamonuların bunu bilme hakkı var yani bu 505 milyon liralık borcun kaynağını bilme hakkı var. Bilsin ki bundan sonraki dönemlerde bizim dönemlerimiz de dahil olmak üzere hiç kimse Kastamonu Belediyesi'nin parasını çarçur etmesin. Haksız yere harcamasın istiyoruz.
TÜGVA'ya tahsis edilmiş iki yer vardı bunlardan birisi belediyeye ait park alanı olan bir yerde bir çadır kafe yapılmış orada bir kütüphane kurulmuş bir tanesi de Kastamonu'nun konakları çok meşhurdur tarihi konakları vardır tescil konakları vardır belediyeye ait üç katlı bir konak TÜGVA'ya tahsis edilmiş. Sayıştay raporundan geçmiş. Sayıştay raporu demiş ki; Dernek ve vakıflara belediyenin mülkleri tahsis edilemez dediği halde bu tahsis işlemi devam etmiş.
Biz bu tahsisi iptal ettik. Belediye meclis toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili buna itiraz etti. Bunlar toplum yararına çalışan kuruluşlar dedi. Biz de; toplum yararına çalışan kuruluşlar niye kendi öz kaynaklarından topluma hizmet etmiyorlar da devletin, belediyenin kaynaklarıyla hizmet ediyorlar.
Kuzeykent'te yer alan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) çatısı altında işletilen Çadır Kafe'nin sözleşmesinin iptal edilmesi Meclis oyuna sunuldu. Çadır Kafe sözleşmesi, Belediye Meclis üyeleri tarafından oy çokluğuyla iptal edilerek yeniden Kastamonu Belediyesi'nin bünyesine alındı.

Editör: Banu Türkmenoğlu