Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara ödüllerini verdi.

“BU KAMPANYA BİR BİLİNÇ AŞILIYOR”

Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilen törene dereceye giren okulların müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Kampanyada dereceye giren okullar, Belediye Başkanı Hasan Baltacı tarafından ödüllendirildi.

54 okulun katıldığı Atık Pil Toplama Kampanyası’nda birinci Orhan Şaik Gökyay İlkokulu oldu. Belediye Başkanı Hasan Baltacı, 550.430 kilogram atık pil toplayan Orhan Şaik Gökyay İlkokulu’na dizüstü bilgisayar, 144.460 kilogram atık pil toplayarak ikinci olan TOKİ İlkokulu’na masaüstü bilgisayar, 88.120 kilogram atık pil toplayarak üçüncü olan Ali Fuat Darende İlkokulu’na ise yazıcı hediye etti. Kampanya sürecinde toplamda 1 ton 349 kilogram atık pil toplandı. 

Atıkpilcevrecicocuklar (2)

Geri dönüşümün çevre için çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hasan Baltacı, “Okullarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kampanya bir bilinç aşılıyor. Ailelerimiz de geri dönüşüme daha özen gösteriyor. Bu bir kültür, temel doğru atılırsa çevreye katkısı da o kadar fazla olur. Kampanyaya katılan tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün burada görüyorum ki geri dönüşüm işini çocuklarımız çözmüş. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Okullarımız ile ortak çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek.” dedi.

Ödül töreni sonrasında öğrencilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Hasan Baltacı, geri dönüşüme evlerden başlandığında daha önemli işlerin yapılabileceğini ifade etti. Başkan Baltacı ayrıca öğrencilerin okullarıyla ilgili taleplerini de dinledi ve gerekenlerin yapılacağını iletti. 

İbrahim Yumaklı Kastamonu'da konuştu! İbrahim Yumaklı Kastamonu'da konuştu!

Atıkpilcevrecicocuklar (3)

Atıkpilcevrecicocuklar (4)

Kaynak: Haber Servisi