Milletin artık kararını verdiğini ve Kastamonu’nun 31 Mart’ta bir sayfayı kapatıp, yeni bir sayfa açacağını söyleyen Baltacı, “Ben ve arkadaşlarım, partililerimiz, Kastamonu sevdalıları, değerli belediye ve İl Genel Meclisi üyelerimizle Kastamonu için gece ve gündüz çalışacağız” dedi.

“Onlara siyaseti de belediyeciliği de öğreteceğiz” 

 Kastamonu’nun 31 Mart’tan sonra mazeret üreten değil marifet gösteren bir belediye yönetimi göreceğinin altını çizen Hasan Baltacı, “Seviyeyi öyle bir düşürdüler ki kendilerini anlatamayanlar tavşan adaylarını konuşturuyor. Ama göreceksiniz bu kampanya dönemi de bitecek. Onlar ya yalan ve iftiraya başvuruyorlar yada bizi taklit ediyorlar. ‘Belediyecilik bizim işimiz’ diyenler bizi taklit ediyorlar. Size söz veriyorum. Onlara siyaseti de öğreteceğiz. Belediyeciliği de öğreteceğiz.”

“BU MİLLETİN PARASINI SÖKE SÖKE GERİ ALACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz adalet, şeffaflık, dürüst ve erdemli belediyecilik dedikçe uykuları kaçanların olduğunu görüyorum. Tir tir titreyen bir avuç azınlık olduğunu görüyorum. Onlar korkmaya devam etsinler. Gece yataklarında rahat uyumasınlar. Çünkü biz geldiğimizde hentbol takımının üzerinden kimlere servet aktardıklarını Kastamonu bilecek. Bu memleketin ihalelerine kimlerin çöktüğünü, belediyenin üzerindeki kenelerin kimler olduğunu Kastamonu bilecek. Virane konaklarla, milyonluk arsaların kimler arasında takas edildiğini Kastamonu bilecek. Bunların 31 Mart’tan sonra bütün Kastamonu’ya ifşa edeceğiz. İşte onlar korksunlar. Çünkü biz bu halkın bir tek kuruşuna helal getirene hesap soracağız. O evrakları kaldıracağız, o ihalelere bakacağız ve gerekirse bu milletin parasını söke söke geri alacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim"

Hasan Baltacı (1)-5

Editör: Banu Türkmenoğlu