Kastamonu için 'sarı' uyarı: Fırtınaya dikkat Kastamonu için 'sarı' uyarı: Fırtınaya dikkat

Baltacı, ‘6 Şubat’ı unutmayacağız’ notuyla paylaştığı videoda depreme karşı dirençli kentler inşa etmek için kentsel dönüşümü ele alacaklarının altını çizdi.

Kastamonu’da ranttan uzak bir kentsel dönüşüm gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Hasan Baltacı, “Kentsel dönüşümü 3 katı, 15 kat olarak ele almayacağız. Kentsel dönüşüm bizim için şu. 6 Şubat depremleri bizlere 3 katı, 15 kat yapmanın hiç kimseye faydasının olmadığını gösterdi” dedi.

 ‘Her mahallesinin birlikte zenginleştiği bir Kastamonu inşa edebiliriz’ diyen CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı şunları söyledi: “Kentsel dönüşümü 3 katı, 15 kat olarak ele almayacağız. Kentsel dönüşüm bizim için şu. 6 Şubat depremleri bizlere 3 katı, 15 kat yapmanın hiç kimseye faydasının olmadığını gösterdi. Sonuçta zenginleştiğimizi düşünürken, birkaç dakikalık bir depremde hepimiz o beton blokların altında kalabiliyoruz. Biz dirençli, dayanıklı kentler inşa etmek için kentsel dönüşümü ele alacağız. Ayrıca hepimizin oturduğu mahallenin değerlenmesi lazım. Sadece bir sokağın, bir caddenin değerli olduğu bir Kastamonu değil, her mahallesinin değerli olduğu, her mahallesinin birlikte zenginleştiği bir Kastamonu inşa edebiliriz. Bunu da ranttan uzak bir kentsek dönüşüm ile yapabiliriz.”

Editör: Banu Türkmenoğlu