Kuzeykent Mahallesi’nde isimsiz bir bildirinin dağıtıldığını söyleyen Baltacı, bildiriyi dağıtanları ‘Karanlıkta iş tutanlar’ olarak tanımladı.

Ekmekci'den Abana'nın kadın başkanına ziyaret Ekmekci'den Abana'nın kadın başkanına ziyaret

Bu kişilerin adaletten korktuklarını vurgulayan Hasan Baltacı, “Dün gece Kastamonu uyurken karanlıkta iş tutanlar, yüreksizler, korkaklar, çapsızlar, haysiyetsizler, altına isimlerini bile yazamayan çapsızlar, altına imzasını bile atamayan korkaklar mahallelerimize bu paçavrayı dağıtmışlar. Dün gece fark ettik ki, biz aydınlıkta yüz yüze dertleşirken karanlıkta iş tutanlar adaletten korkuyormuş. Karanlıkta iş tutanların bu şehrin şeffaf ve vicdanlı bir şekilde yönetilmesinden korktuklarını gördük” dedi.

Baltacı, Karanlıkta Iş Tutanlar Adaletten Korkuyor (4)

“BİZ 109 YIL ÖNCE EMPERYALİZME BOYUN EĞDİRMİŞİZ SİZDEN Mİ KORKACAĞIZ?”

Karanlıkta iş tutanların Kastamonu’yu korkutamayacağının altını çizen CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, “Biz iş başına geldiğimizde hangi evrakı kaldırırsak kaldıralım kendilerinin çıkacağını, ailelerinin çıkacağını bilenler işte bu karanlıkta iş tutanlar. Bu şehrin arsalarına çökenler var ya işte onlar bu bildiriyi dağıtanlar. 5 liralık çiçeği 25 liraya dikenler var ya işte onlar bu bildiriyi dağıtanlar. Kamera görüntülerini emniyete teslim ettik. Yargının önünde hepsiyle hesaplaşacağız. Ama asıl hesabı 31 Mart’ta sandıkta göreceğiz. Zannediyorlar ki; Kastamonulular korkar, geri adım atar. Biz 109 yıl önce emperyalizme boyun eğdirmişiz sizden mi korkacağız? Alın bu kağıdı nereye götürürseniz götürün. 31 Mart’tan sonra bu şehrin arsalarına çökenlerin kim olduğunu isim isim açıklayacağız. Bu şehre kötülük edenlerle yargının önünde hesaplaşacağız” diye konuştu.

“KASTAMONU BİR DAHA DENENMİŞİ DENEMEYECEK”

‘Seçildiklerinde akçeli işlerden kafalarını kaldıramayanlar şimdi biz dediğimiz için kreş yapacağız, etüt merkezi yapacağız diyorlar’ diyen Hasan Baltacı’nın açıklamaları şöyle:

“Plan nedir bilmeyenler, plan deyince aklına kat artışı, emsal artışı gelenler biz dediğimiz için ulaşım planı yapacağız diyor. 20 yıldır iktidarsınız iktidarın ortağısınız. Şimdiye kadar neredeydiniz? Yapsaydınız elinizden tutan mı oldu? Sizin yüreğiniz kararmış. Bu şehrin çocuklarını görmediniz, bu şehri karanlıkta bıraktınız. Kastamonu bir daha aynı tekrarı yaşamayacak. Bir daha denenmiş olanları Kastamonu denemeyecek. Onlara fırsat vermeyecek. Ama bizimle birlikte bu şehir artık huzuru bulacak. Kastamonu’ya eşit ve adil bir hizmet yapılabileceğini görecekler.”

Baltacı, Karanlıkta Iş Tutanlar Adaletten Korkuyor (3)

“BU ÜLKENİN TEMELİNDE HARCI OLAN KASTAMONU’NUN KİMSEYE İHTİYACI YOK”

“Bizi oy vermezseniz iktidar yardım etmez, yatırım gelmez diyorlar. Bu şehrin yürekli insanları, bu ülkenin temelinde harcı olan Kastamonu’nun kimseye ihtiyacı yok. Herkes hakkını alacak. Bu şehrin bir kuruşuna dokunanın alnını karışlarım. Halkın parasının nasıl halk için nasıl harcandığını göreceksiniz.”

“GİRMEDİĞİMİZ MAHALLE, ÇIKMADIĞIMIZ YOL KALMAYACAK”

“Göreceksiniz, yıllardır özlediğiniz sarı otobüsleri yollarda göreceksiniz. Girmediğimiz mahalle, çıkmadığımız yol kalmayacak. Kendilerinin çocukları Londra’ya giderken bizim çocuklar dershaneye gidemiyor ya, biz varımızı yoğumuzu o çocuklar için harcayacağız. Dershaneye gidemeyen bir tane bile çocuğumuz kalmayacak. İsrafı engellediğimiz de, yolsuzluğu ve rantı engellediğimizde bu şehrin bütçesi ile bu şehrin çocuklarına okul öncesi eğitim vereceğiz. Öyle adamını bulanların çocuğunu kaydettirdiği kreşler değil bu şehrin bütün çocuklarının gidebildiği kreşler yapacağız. Her mahalleye gideceğiz. Her bir çocuğumuzu okul öncesi eğitimle buluşturacağız.”

“25 YILDA BÖLGE HASTANESİNİ ÇÜRÜTMÜŞ OLANLAR,

UĞURLU HASTANESİ’Nİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRMIŞ OLANLAR

SEMT POLİKLİNİĞİ YAPABİLİR Mİ?”

“Bu şehrin bir sağlık sorunu var. Bu soruna ‘belediye el atsın’ diyoruz. Biz söyledikten sonra buralara gelip ‘Semt polikliniği yapacağız’ diyorlar. 25 yılda bölge hastanesini çürütmüş olanlar, Özel Uğurlu Hastanesi’ni eline yüzüne bulaştırmış olanlar semt polikliniği yapabilir mi? Ama bizimle birlikte hekimleri, hemşireleri, hasta nakil araçlarını göreceksiniz. Ankara’ya, İstanbul’a giden arkadaşlarımı bundan sonra hastane köşelerinde, arabalarının içinde yatmayacaklar. Kastamonu Belediyesi’nin derman evi olacak. Kimseyi açta bırakmayacağız, açıkta da bırakmayacağız.”

Baltacı, Karanlıkta Iş Tutanlar Adaletten Korkuyor (1)

“HAK KORKUSU ÇEKEN BİR BELEDİYE BAŞKANI

VE BELEDİYE YÖNETİMİ GÖRECEKSİNİZ”

“Bu şehrin bütün çocuklarına süt götüreceğiz, parkta götüreceğiz. Bu sokakları ışıl ışıl yapacağız. Hiçbir çocuk, hiçbir kadın bu sokaklarda yürümekten korkmayacak. Bizim yapacağımız her işte, atacağımız her adımda, yapacağımız her ihalede Kastamonu’nun hakkının olduğunu bilen, hak korkusu çeken bir belediye başkanı ve belediye yönetimi göreceksiniz.”

Editör: Ercan Çatal