Baltacı CHP’nin İnebolu’da oyunu yüzde 72 artırdığına dikkat çekerek çalışmalarını aralıksız sürdüklerinin altını çizdi.
 

İNEBOLU BİZE SAHİP ÇIKTI”

Milletvekili Baltacı konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Biz 14 Mayıs’ta Kastamonu olarak koymuş olduğumuz hedefi başardık. 46 sene sonra 1977’den bu güne Cumhuriyet Halk Partisi ilk defa arka arkaya iki defa Milletvekili çıkartmayı sizlerin emeği ile sizlerin cesareti ile sizlerin gayretleri ile sizlerin fedakarlığıyla başarmış bulunmaktayız. Özellikle İnebolu’da oy oranımızı %72 civarında arttırmış bulunuyoruz. Bu seçim şunu göstermektedir. Biz İnebolu’ya sahip çıktık, biz Kastamonu’ya sahip çıktık, bazen suyuna sahip bazen elektriğine, bazen çocuklarına, bazen gençlerine sahip çıktık, bazen hastanesine sahip çıktık, bazen limanına sahip çıktık ve Biz İnebolu’ya sahip çıktık, biz Kastamonu’ya sahip çıktık. Biz seçimde de şunu gördük ve İnebolu’da bize sahip çıktı. Ben İnebolu’dan tüm Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. ‘’

“TOPLUMUN BAĞRINDA YÜZLEŞMEKTEN KAÇINAMAYIZ”

“14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ilgili Türkiye’deki hedefimizi maalesef başaramadık, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda da bu halktan yeterli oyu alamadık ve yeterli güveni sağlayamadık. Kongreler vesile ile şapkamızı önümüze koyup neyi nerede yanlış yaptık, neyi eksik yaptık, neyi yapmamız gerekiyor da alıp biz eleştirisini samimiyetle vermek zorundayız. Bir siyasi parti kendi hataları karşısında tavrı içinde yaşadığı ülkeye, içinde yaşadığı İle duymuş olduğu sorumluluğu gösterir. Biz eksiklerimizle, hatalarımızla, varsa samimiyet ve cesaretle yüzleşmeliyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisinin savaş meydanlarında olduğumuzla övünüyorsak bu parti de bir değişim olacaksa o zaman biz hatalarımızla, eksiklerimizle toplumun bağrında yüzleşmekten kaçınamayız. Neyi tartışacaksak bize oy veren yada vermeyen ama bu ülkede demokrasi isteyen, eşitlik isteyen, adalet isteyen milyonlarla sorunlarımızı oturup tartışmak zorundayız ve ancak böyle bir değişim sağlayabilirsek önümüzdeki günlerde seçimlerde başarıyı sağlayabiliriz.”

“BU KONGRELER DEĞİŞİMİN KONGRELERİ OLARAK TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR”

“Türkiye aslında değişim istiyor ve seçim sonuçları da bunu gösteriyor, seçimden sonra çarşıya sokağa gittiğinizde şunu göreceksiniz ve seçim sonuçlarından kimse memnun değil neden seçim sonuçları bu Ülkenin, bu ilini bu ilçenin karşı karşıya kaldığı sorunlara karşı en ufak bir çözümü üretmemiştir. Seçim sonuçlarından memnun olanları ben sizlere söylüyorum. Uyuşturucu varanları seçim sonuçlarından memnun, Putin seçim sonuçlarından memnun, İngiltere’deki Faiz lobileri seçim sonuçlarından memnun, beşli çete seçim sonuçlarından memnun, Devlet İhaleleri ile sevinenler seçim sonuçlarından memnun, küçük bir yandaş, küçük bir vurguncu çevre bu sonuçlardan memnun ama hangi parti oy verirse versin, hangi irtifaka oy verirse versin, hangi lidere oy verirse versin bu Ülkenin işçileri memnun değil, bu Ülkenin köylüleri memnun değil, iş arayan, diploma sahibi olan geçlerimiz memnun değil, işsizler memnun değildir. Seçim sonuçları da şunu gösteriyor, siz yenilenin, siz değişin, siz daha çok gayret edin, siz daha çok cesaret edin kapımız size açık diyor. Kastamonu’daki seçim sonuçları bunu göstermektedir. Biz Kastamonu’da oylarını %40 arttıran bir partiyiz. Türkiye’de en çok köyü olan coğrafyası bu kadar büyük ve dağınık olan bir İlde oylarını %40 arttırmış bir partiyiz biz. Biz bunu Türkiye’de de yapabiliriz ve biz bunu Türkiye’de de başarabiliriz. İnşallah bu kongreler değişimin kongreleri olarak Türkiye’nin önünü açacaktır.”

WhatsApp Görsel 2023-08-15 saat 11.07.28

Erdoğan, Seydiler Belediye Başkanlığı'na adaylığını açıkladı Erdoğan, Seydiler Belediye Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

“İNEBOLU İLÇE OLMAKTAN ÇIKMIŞ KÖYE DÖNECEK”

CHP İlçe Başkanı Cemal İlyasoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geçtiğimiz genel seçimde elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince, elimizde olan imkanları en iyi bir şekilde kullanarak çalıştık ve İnebolu’da partimizin varsıllığını 3, partiden 2, partiye çıkardık.  Sizlerin ve halkımızın desteği ile son 29 yılın en üst oyunu aldık. 2018 genel seçimlerine göre %76 fark kattık,  Ben Öncelikle geçtiğimiz seçimde dişini tırnağına katarak çalışan, verilen her görevi yerine getiren, yönetim kurulumuza, kadınlar kolumuza ve gençlik kolumuza çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.  Partimizi her yerde savunan, sandık kurullarında partimizi temsil eden, müşahit olan, her yere koşan, köylerine partimizin bayrağını asan, partimize destek olan görevli ve gönüldaşlarımıza yoldaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.  Tabii ki bu yetmedi. Bu çalışmayla daha fazla almalıydık. Ama inanın sistem AKP’nin seçimi kazanması üzerine kurulmuş. Her türlü tehdide, uyarıya, ayak oyunlarına, kirli siyasete, para dağıtmaya, karşı çok güzel mücadele ettik. Seçim sonuçlarına göre İlçe merkezinde AKP 2420 alırken Partimiz 2 bin civarında oy aldı. MHP kendi oyunu aldı.  İlçe merkezi seçmenimiz burada bize diyor ki, ey CHP yönetimi biraz daha çalışın belediyeye hazırlanın.  Bu ilçede şimdiye kadar 29 yıldır CHP belediyesi, CHP belediye meclis üyeliği, CHP il genel meclis üyeliği olmamış ve İnebolu çok gerilere gitmiş. İnebolu İlçe olmaktan çıkmış köye dönecek. 20 yılda Türkiye nüfusu büyürken İnebolu’dan 6500 kişi gitmiş nüfus 20 bine düşmüş, bir 20 yıl daha bunların elinde olursa nüfus 14 bine düşecek.”

Başkan İlyasoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık İnebolu’yu bu makus talihinden kurtarın. Evet ilçe merkezi seçmeni diyor ki artık İnebolu’yu bunların elinden kurtarın.  Çünkü açık olan cezaevi kapandı, Liman satıldı, balıkçı barınağı yapılmadı, Hastane 72 yataktan 40 a düştü, Dereli fren gitti,  2. Bahar gitti, Tarım bitti,  Cennet gibi bir ilçedeyiz, turizm bitti, Patriyoz altı kumsalı, öğretmenevi karşısı taş yığınına döndü. Boyran altı fosseptik havuzu oldu. Millet hastanede kuyrukta bekliyor. İnanın yerel seçimden sonra Huzurevi gidecek,  Nasıl 31 Mart seçimleri öncesi cezaevi gitmeyecek dediler dediler, 2 ay sonra kapattılar, şimdide Huzurevi gidecek. Ağır Ceza gidecek.  Bozkurt Adliyesini geri aldı,  Abana-Bozkurt arasına 35 yataklı devlet hastanesi yapılıyor. İnebolu da ise Cezaevinin yeri boş, yatırım bekliyor. Hastanenin yeri boş yatırım bekliyor.”

WhatsApp Görsel 2023-08-15 saat 11.07.29

“53 AYDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR”

“Konuşulacak çok şey var, 31 Mart 2019 seçimlerinin üzerinden tam 53 ay geçti, kaldı 7. Buçuk ay. 53 Ay önce çözülmeyen sokak hayvanları sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen su sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen denize fosseptik gitmesi olayı çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen plaj sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen balıkçı barınağı sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen sanayi çarşısı sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen Üniversiteye ek bina ve yurt sorunu çözülmedi, 53 ay önce çözülmeyen geriş tepesi sorunu çözülmedi, Araç muayene istasyonu ihalesinin üzerinden 3 yıl geçti, bitirmiyorlar.”

Kaynak: İnebolu Postası