31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine iki gün kaldığını vurgulayan Baltacı, “O gün kalkacağız evladımızı, annemizi, babamızı, komşumuzu yanımıza alıp sandığa gideceğiz. Bu şehri bölmek isteyen bir avuç mutlu azınlığa, bir avuç rantiyeciye, bir avuç çeteye karşı çok güçlü cevap vereceğiz. O günden sonra hep birlikte yeni bir sayfa açacağız. O yeni sayfada herkesin payı olacak ve herkesin hissesi eşit olacak” dedi.

Ekibinin, enerjik ve işinin ehli olduğunun altını çizen CHP Belediye Başkan Adayı Baltacı, “O kadrolar yeni dönemde sizin içinizde sizin problemlerinizi çözecek ve Kastamonu’ya değer katacak projelerimizi hayata geçirecek” diye konuştu.

Hasan Baltaci (1)

“BİZİM SOKAĞIMIZ İFTİRAYA, YALANA, KOMPLOYA ÇIKMADI”

Kastamonu Belediyesi'nin 'boş kasası' NOW TV'de haber oldu Kastamonu Belediyesi'nin 'boş kasası' NOW TV'de haber oldu

CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı şunları söyledi: “İki gün kaldı. İki gün sonra sandığa gideceğiz. Elbette bir belediye başkanı ve belediyeyi yönetecek belediye meclisini seçeceğiz. Ben Kastamonu’nun çoktan kararını verdiğini düşünüyorum. Pazar günü öyle bir şey yapacağız ki, öyle güçlü bir cevap vermemiz lazım ki; bizlerin huzurunu bozanlara, mutluluğumuza kastedenlere, arkadaşlığımıza, dostluğumuza, komşuluğumuza nifak tohumu ekenlere karşı güçlü bir cevap vermemiz lazım. O gün kalkacağız evladımızı, annemizi, babamızı, komşumuzu yanımıza alıp sandığa gideceğiz. Bu şehri bölmek isteyen bir avuç mutlu azınlığa, bir avuç rantiyeciye, bir avuç çeteye karşı çok güçlü cevap vereceğiz. O günden sonra hep birlikte yeni bir sayfa açacağız. O yeni sayfada herkesin payı olacak ve herkesin hissesi eşit olacak. Pazar günü sandıkta güçlü bir şekilde buluşalım istiyorum. Aklın yolunda Kastamonu’yu buluşturalım. Milletin yolunda Kastamonu’yu buluşturalım. Bizim sokağımız iftiraya, yalana, komploya çıkmadı. Bu sokakta birlikte yürümeye devam edeceğiz.”

“KÖTÜLÜĞE KARŞI İYİLİĞİ ASLA ELDEN BIRAKAMADIK”

“O kadar büyük, o kadar enerjik ve işinin ehli bir kadromuz var ki; o kadrolar yeni dönemde sizin içinizde sizin problemlerinizi çözecek ve Kastamonu’ya değer katacak projelerimizi hayata geçirecek. Biz bu güne kadar zulme asla boyun eğmedik. Zalimin karşısında bir milim geri adım atmadık. Kötülüğe karşı iyiliği asla elden bırakamadık. Bundan sonrada böyle olacak.”

“BUNLARIN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ”

“Bu şehrin sizin, bizim, evlatlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin malına, mülküne kimler çökmüş o evrakları kaldıracağız. Bu düzenden kimler beslenmiş, çoluğunu çocuğunu zengin etmiş, hangi yandaşlar zengin olmuş onlara bakacağız. Bunun sözünü bir kez daha veriyorum. Halkın parasına sahip çıkacağız. Bunların burnundan fitil fitil getireceğiz. Geçmişte de olsa bunlardan söke söke alacağız ve Kastamonu’nun hayrına kullanacağız.”

“ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

“Sokak sokak anlattık. Sarı otobüslerimiz gelecek. Etüt merkezlerimiz olacak. Çocuklarımıza ücretsiz dershane hizmeti vereceğiz. Bu şehrin her mahallesinde çocuklarımızı kreşlerle buluşturacağız. Okul öncesi eğitimle buluşturacağız. Aklınca dalga geçenler var ama çocuklarımıza süt dağıtacağız. Hiçbir anne ‘çocuğuma süt veremedim’ diye dertlenmeyecek. Bu şehre kültür sanat merkezleri de, spor okulları da kazandıracağız. Öyle duvar bahçe değil, her yere bahçe yapacağız. Kastamonu yemyeşil olacak. Temizliği de, altyapısı da bizden sorulacak. Karanlık tek bir sokak kalmayacak. Bu şehrin kadını da, çocuğu da güvenle yürüyebilecek. Bunları meydan meydan, sokak sokak anlattık. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Önümüzde 48 saatlik bir zaman var. 48 saat sonra bu şehri huzura kavuşturacağınıza inanıyorum. Şuna inanın bu şehrin bütün mahalleleri bizim mahallemiz. Öyle para buldukça bütün yatırımı tek bir mahalleye yapmayacağız. Bütün mahallelerimizi ayağa kaldıracağız. Herkesi omuz hizamıza getireceğiz. Biliyoruz ki biz ancak eşit ve adil Kastamonu’da mutlu olabiliriz.”

Hasan Baltaci (2)

ERBİLGİN: “PUDRA ŞEKERCİ İLE TAHSİN BABAŞ EŞ BAŞKANDI”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Hikmet Erbilgin, Akmescit Mahallesi’nde düzenlenen mahalle buluşmasında yaptığı açıklamada 2014-2019 yılları arasında pudra şekerci ile Tahsin Babaş’ın eş başkanlık yaptığını dile getirdi.

2002 yılında Türkiye’deki ilk eş başkanlığı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığını hatırlatan Erbilgin, “Bu memlekette 600 milletvekilinden biri olan bu memleketin oyları ile seçilmiş Halil Uluay, ‘Hasan Baltacı seçilip ondan sonra bırakıp gidecek’ diyor. Sokakta bunun propagandasını yapan adamlar var ama sen milletvekilisin bu cümleleri nasıl söylersin? Birde ‘Bunlar Hikmet Erbilgin ile eş başkanlık yapacak’ diyor. Bu memlekette ilk eş başkan kimdir? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kastamonu’daki eş başkan kimdir? Pudra şekerci ile Tahsin Babaş’tır. Bunlar belediyeyi beraber yönetmedi mi? Nereye ne kadar fatura kesileceğini pudra şekerci yönetmiyor muydu? Buradan kazandığı paralarla en lüks otellerde şampanya patlatıyordu. En lüks arabalara biniyordu. O pudra şekerci ile birlikte en lüks arabalara Metehan Babaş’ta biniyordu. Bir seçim önce kendi evladına ‘seçimi kaybettireceksin İstanbul’a çek git’ diye yollamadı mı? Yolladı” dedi.

Hi̇kmet Erbi̇lgi̇n (2)-4

“KASTAMONU KALESİNE YALNIZCA TÜRK BAYRAĞI ASILIR”

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Hikmet Erbilgin şunları söyledi:

“Kıymetli kardeşlerim biz seçim kampanyası başlarken milletimize iki şey anlatmaya çalıştık. Bunlardan birisi Yuvamız Kastamonu’ydu. Bu Kastamonu’yu kendi kalesi olarak gören, her seçimde kaleye parti bayraklarını asan anlayışa karşı ‘bu Kastamonu hepimizindir oraya sadece Türk Bayrağı asılır’ dedik.”

Dilek İlke Karabacak (1)-2

KARABACAK: “O ÇEKLERDEKİ PARANIN HER KURUŞU SİZE AİTTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, Akmescit Mahallesi’nde düzenlenen mahalle buluşmasında açıklamalarda bulundu. Tahsin Babaş adına market çeklerinin dağıtıldığını dile getirerek sert açıklamalarda bulundu.

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu senede ellerinden geldiğince ihtiyaç sahipleri ile dayanışma içinde olmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Karabacak, “İmkânlarımız ölçüsünde vatandaşlarımıza omuz vermeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, düne göre bugün zengin daha zengin, fakir daha fakir. Ve bu dayanışmayı örerken; alan elin, veren eli görmemesi gerektiği anlayışıyla hareket ediyoruz. Bugün evinizde ocağınız yanmıyorsa, sofraya bir kap koymakta zorlanıyorsanız, çocuklarınıza süt içiremiyor, işsiz evlatlarınız sizin elinize bakmak zorunda kalıyorsa bunun tek sebebi 22 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP iktidarıdır.” dedi.

AKP’nin 22 yıldır Türkiye’yi yoksullaştırdığını ve yardıma muhtaç bıraktığını söyleyen Karabacak, “Ama birileri var ki önce bizi yoksullaştırıyor, sonra da sözüm ona bize yardım ediyorlar. Kim bunlar? Yönettikleri belediyelerde kendi oğullarını müdür yapanlar, sofralarından kuş sütü eksik olmayanlardır. Kaç daireleri var, banka hesaplarında kaç paraları var bilmediklerimiz, kollarına değeri 38 bin avro, yani 1 milyon 320 bin lira olan saatler takanlardır. Kollarına o saatleri takıp, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi’nde seçim startı verenlerdir” diye konuştu.

“O ÇEKLERDEKİ HER KURUŞ SİZDEN

ÇALINANDIR, ÇATIR ÇATIR HARCAYIN HELALİ HOŞOLSUN”

CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizi unutanlar, ne halde olduğunuzu sormayanlar, parti binalarına sizleri almayanlar, seçim yaklaştı sizi hatırladılar. Kapı kapı gezdiler, ayağınıza geldiler Tahsin Babaş adına market çeki dağıttılar. O çekleri alın güle güle harcayın. O market çekleri ananızın ak sütü gibi helaldir. Çünkü o çeklerdeki paranın her kuruşu sizindir, size aittir. O çeklerdeki her kuruş para, bu şehrin parsel parsel satılan arsalarının parasıdır. O çeklerdeki her kuruş para aslında sizin, eşinizin, evladınızın hakkından çaldıkları paradır. Çatır çatır harcayın, helali hoş olsun.”

Editör: Banu Türkmenoğlu