Yoğun yağmura rağmen vatandaşların büyük ilgi gösterdiği buluşmada, ‘halkın başkanı Hasan Baltacı’, ‘Tam yol ileri’ ve ‘Bizim Hasan’ gibi sloganlar atıldı.

Yağmura rağmen mahalle buluşmasına gelen kalabalığa kararlılığından ötürü teşekkür eden Hasan Baltacı, Kastamonu’nun önünü açacak olanın bu kararlılık, umut ve heyecan olduğunu dile getirdi. Baltacı, “Kastamonu’nun önünü açacak olan şey işte bu umut, kararlılık ve heyecandır. Bu umut, heyecan ve kararlılığın 31 Mart günü sandıktan çıkacağına inanıyorum” dedi.

Hasan Baltacı Candaroğulları Buluşması (2)

“BİZİM SÖYLEDİKLERİMİZDEN RAHATSIZ

OLAN KÜÇÜK MUTLU BİR AZINLIK VAR”

Kastamonu Belediyesi’ni vicdanlı, merhametli, hamiyetli ve erdemli bir belediye yönetimi ile buluşturacaklarını söylediğinde bir avuç mutlu azınlığın rahatsız olduğunu vurgulayan Hasan Baltacı, “ Her mahallede, her sokakta, her toplantıda bu şehri adaletle, vicdanlı, merhametli, hamiyetli ve erdemli bir belediye yönetimi ile buluşturacağımızı söylüyoruz. Bizim bu söylediklerimizden rahatsız olan küçük mutlu bir azınlık var. Belediyeyi avucunun içine almış, arsalarına musallat olmuş, ihalelerine çökmüş, belediyenin bütçesine kene gibi yapışmış olan o mutlu küçük azınlığı uyku tutmuyor. Biz adalet, dürüst yönetim dedikçe kaygıları artıyor. Saldırganlaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

“YALANLA İFTİRAYLA KASTAMONU’YU ZEHİRLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu şehirde nifak tohumu ekmek ve insanımızı ayrıştırmak için yapmadıkları şey kalmıyor. Yalanla iftirayla Kastamonu’yu zehirlemeye çalışıyorlar, bir de bizi taklit etmeye çalışıyorlar. Bazen sahte bildiriler dağıtıyorlar, bazen vatandaşı tehdit ediyorlar bazen de Kastamonu’ya aslı astarı olmayan yalan propagandayı zerh etmeye çalışıyorlar. Bakıyorlar yapacak bir şey yok bizleri taklit etmeye çalışıyorlar. Biz ‘sarı otobüs gelecek’ diyoruz. Onlarında yeni aklına gelmiş ‘otobüs gelecek’ diyorlar. Biz etüt merkezi diyoruz, onlarda etüt merkezi diyorlar. Bizi taklit etmelerinde zerre sorun yok. Ben diyorum ki yiğit, mert Kastamonu’yu kimse tehdit edemez, kimse korkutamaz. Kastamonulular yiğittir, merttir ve gereken cevabı sandıkta verecektir.

Hasan Baltacı Candaroğulları Buluşması (1)

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

“RUHSATI HANGİMİZ SATACAĞIZ YARIŞI İÇİNE GİRMİŞLER”

“Her konuşmalarında ‘Kastamonu’ya yatırım gelmez’ diyorlar. Bu şehir size 20114-2019 yılları arası belediye başkanlığı verdi. Vekil verdi. Bakanınız da var. Yapsanıza yatırımı. Hemen şimdi yapın. Bu şehirde Eti Bakır gibi bir maden vardı, yandaşınıza sattınız. Bu şehirde Şeker Fabrikası vardı. Biz yürümesek onu da satacaktınız. Seka vardı Seka. Bu şehrin en büyük yatırımlarından biriydi. Kapattılar. 25 yılda bölge hastanesini çürüttüler. Her seçim dönemi Uğurlu Hastanesi’ni kullanmaktan geri durmuyorlar. Şimdi ruhsat mahkemeden geri gelmiş. Hangimiz satacağız yarışı, kavgası içine girmişler. O ruhsatla Kastamonu’ya iyi işler yapacağız.”

“BELEDİYENİN SIRTINA KENE GİBİ YAPIŞMIŞ

OLANLARI TEKER TEKER AYIKLAYACAĞIZ”

“31 Mart’ta bir dönemi kapatacağız. Belediyenin sırtına kene gibi yapışmış olanları teker teker ayıklayacağız. O Kültür Müdürlüğü’nden yaptıkları bütçe transferlerinin ortaya çıkmasından, kapalı kapılar arkasında yaptıkları pazarlıkların ortaya çıkmasından korkuyorlar. Her belgeyi, evrakı kaldıracağız. Hepsini birer birer açıklayacağız.”

Editör: Ercan Çatal