Kastamonu'da 24 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi? Kastamonu'da 24 Nisan 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 35 bin personel alımı için Bakan Koca tarafından düğmeye basıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından, 15 bin hemşire ve 8 bin sürekli işçi pozisyonu olmak üzere çeşitli branşlarda yeni personel alımı yapacak. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, başlayacak alımların detaylarını paylaştı. 15 bin hemşire alımının yanı sıra acil tıp teknisyeni, laborant gibi çeşitli branşlarda alımlar bekleniyor. 20 bin personel alımının hangi branşlarda olacağı başvuruda bulunacak sağlık personellerinin gündeminde. Peki, 2024 Sağlık Bakanlığı 35 bin personel alımı ne zaman, kılavuz yayımlandı mı, kadro ve branş dağılımı nasıl olacak? İşte son detaylar…

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI 2024 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 bin personel alımı ve ÖSYM takvimi hakkında açıklama yaptı;

Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. 35 bin yeni çalışma arkadaşımız aramıza katılacak. Gerek mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi açısından gerekse yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacı açısından 35 bin yeni istihdam gücümüze güç katacak. Takvim bugün (dün) itibariyle başladı. Personel alımı bugün imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM'ye göndermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

BAKAN KOCA'DAN 35 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca X sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin paylaşım da bulundu. Bakan Koca "35.000 Kişi. Cumhurbaşkanımız beklenen haberi verdi. Sağlık Bakanlığımıza gelecek ay itibarıyla 15.000'i hemşire, 8.000'i sürekli işçi olmak üzere, çeşitli branşlarda 35.000 yeni çalışma arkadaşı geliyor." dedi.

Editör: Mehmet Salman