Tüketici güven endeksinde 'zirve' açıklandı Tüketici güven endeksinde 'zirve' açıklandı

Bakan Bolat, yeni düzenlemeyle birlikte esnaf ve sanatkarların Bakanlığa bağlı kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla alabilecekleri kredi limitinin 650 bin liradan 750 bin liraya yükseltildiğini belirtti.

Bakan Bolat, konuya ilişkin sosyal medya platformu X'de yaptığı açıklamada, esnaf ve sanatkarların yeni kredi taleplerinde önemli kolaylıkların sağlandığını vurguladı. Artık esnaf ve sanatkarların mevcut kredilerini kapatma şartı aranmayacak ve bu sayede işletmelerine daha kolay şekilde finansman sağlanabilecek.

Bakan Bolat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Esnaf ve sanatkarlarımızın işletmelerini büyütmelerini ve geliştirmelerini desteklemek amacıyla genel işletme kredi limitlerini 650 bin liradan 750 bin liraya yükselttik. Ayrıca yeni kredi taleplerinde esnafımızın mevcut kredilerini kapatma zorunluluğu da kaldırıldı. Bu adımlarla esnaf ve sanatkarlarımızın daha fazla desteklenmesini sağlayarak ekonomimizin güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olsun."

Editör: Serkan Kebecioğlu