Çapraz, TV366 ve Açıksöz TV'nin ortak yayınıyla gerçekleştirilen "Seçim Özel" programında yaptığı açıklamada, "Herkesi töhmet altında bırakmak istemiyorum. Ama kontenjan üyeliklerinin parayla satıldığı bir dönemdeyiz." ifadelerini kullandı.

AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi

Çapraz, seçim sürecindeki finansörlerin araştırılması gerektiğini vurgulayarak, "Seçime harcanan paralar, şuan caddelerde giydirilen araçlar, ses sistemleri... Bakın bir ses sistemi 75 bin lira. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu değirmenin suyu nereden geliyor." şeklinde konuştu.

Partilerin seçim için ayırdıkları bütçelerin bu tür masrafları karşılamaya yetersiz olduğunu ifade eden Çapraz, "Böyle harcamalar yapılırsa yarın nereden çıkacak bunlar. Kim kazanırsa kazansın, Kastamonu Belediye Başkanlığı makamında o koltuğa oturan kişiden fatura edilecek. Yani bizden. Doğmamış yetimin hakkı vardır dediğimiz kurumlardan temin edilecek." diye ekledi.

Çapraz, partilerin ve parti adaylarının seçim finansörlerini nasıl belirlediklerini merak ettiğini ifade ederek, seçim sürecindeki finansal yönetimin şeffaf olması gerektiğini vurguladı.  (Banu TÜRKMENOĞLU)

Muhabir: Banu TÜRKMENOĞLU