Milletvekili Uluay, yapılan ve takip edilen projeleri paylaştı Milletvekili Uluay, yapılan ve takip edilen projeleri paylaştı

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

1983 yılında Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde doğan Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaparak devam etti. Eğitim sürecinde Amerika'nın Washington eyaletinde bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve Dünya siyaseti üzerine eğitim aldı.

ABDULLAH ÖZDEMİR HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Abdullah Özdemir, siyasi kariyerine 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kollarında başladı. 11 Kasım 2007'de II. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongresi ve 14 Ağustos 2011'de III. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongresi'nde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi. Bu süre zarfında, AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu'nda aktif olarak görev aldı. 2013 yılında Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı müracaatı nedeniyle Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı.

ABDULLAH ÖZDEMİR MESLEĞİ NE?

İnşaat sektöründe de aktif olan Özdemir, proje yönetimi, yapı denetimi, inşaat malzemeleri satışı, mobilya ve müteahhitlik hizmetleri veren çeşitli şirketlerde çalışmaktadır.

ABDULLAH ÖZDEMİR EVLİ Mİ?

Abdullah Özdemir, evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Editör: Banu Türkmenoğlu