AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı Tarafından düzenlenen STK buluşması programına Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı katılım sağladı. Tahsin Babaş iftar programında konuşma yaptı.

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş iftar programda yaptığı konuşmada, başta Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı olmak üzere programa katılan tüm herkese teşekkür etti.

“Orada yemek değil, orada kardeşlik vardı”

Babaş belediye başkanı olduğu dönemde iftarları 5 bin 6 bin vatandaşla sokaklarda yaptığını ve vatandaşların bu sokak iftarlarını özlediğini ifade ederek;

“Ramazan-ı Şerif hepimiz için mübarek günler… Akşamlarında da böyle güzel birlik ve beraberlik iftarlarını yapıyoruz. Bu da aramızdaki birlik, beraberlik ve dostluk bağlarını güçlendiriyor. Ben önceki dönemde belediye başkanlığı yapmış olduğumdan, biz sokak iftarları yapardık. Sokak iftarlarında en az 5 bin 6 bin vatandaşımızla sokaklarda iftar yaptık. Onlarla kaynaştık, onlarla dertleştik. Hala vatandaşlarımız o günleri arıyor. Orada yemek değil, orada kardeşlik vardı” dedi.

35 yıla yakın Kastamonu Belediyesi’nde halkıma hizmet ettim. Bir 5 sene muhasebe dönemi geçirdik. Bu dönemde neler yaptık, neler yapacağız’ı değerlendirdik. Belki eksikliklerimiz vardı onları tamamladık. Seçime çok az bir süre kaldı. Ben hep sahalardayım, teşkilatımız sahalarda, bakanlarımız, bakan yardımcılarımız sahalarda. Cumhurbaşkanımız sahalarda… Bundan önceki günlerde 156 projeyle lansman yaptık. O günden beri biz hep sahalarda projelerimizi anlatmak ile meşgulüz. Diyoruz ki; bu proje Kastamonu’nun sorununu giderir, Kastamonu’nun istihdamını sağlar, bu projeyle ticaret sağlanır, bu projeyle Kastamonu turizmde dünyanın ve Türkiye’nin en önemli illerinden biri olur, bu projeyle trafik problemleri çözülür, bu projeyle Kastamonu sanayide önemli adımlar atar, bu projeyle sağlıkta bölgesinin en lider şehri haline gelir. Bunu söylerken de hem yerel de hem de genel de iktidarla birlikte yapacağımız projeleri de söylüyoruz. İşte bunun bir örneği burada. Sayın Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı Bey burada. Yine Sanayi Bakan Yardımcı’mız burada. Hep birlikte yapacağız biz bu projeleri. Biz iyi bir ekibiz. Kastamonu Belediyesi’ni yönetmeye hazırız. Biz bu projeler ile ilgilenirken diğer adaylar da bizimle uğraşıyor. Ben onlara bir şey demem. Neden söylemem? Ben hizmet adamıyım. Ben proje adamıyım. Ben öncesinde bu memlekete hizmet ettim. Dediğim gibi biz bunlar ile uğraşırken diğer siyasi rakiplerimiz de, kimisi eline yalan yanlış belge alıyor. 2019’da olduğu gibi o belgelerin doğruluğu olmadığı gibi bizim de hizmetimiz bu diyor. Diyor ki; ben Kastamonu’nun 5 yılını kararttım, sonra da karartmak istiyorum diyor.” Dedi.

“BEŞ YILDIR İFADE KAÇAĞI”
İsim vermeden MHP adayı Yüksel Aydın hakkında konuşan Tahsin Babaş, “Sen bana iftira atıyorsun bende seni mahkemeye veriyorum. Ve bende o gün o adayı mahkemeye verdim. Şimdi ismini söylemek dahi istemiyorum. Ve 5 yıl boyunca o aday arkadaşımız gidip ifade vermedi kaçak bu kaçak tutanaklarla belli. Çıkmış şimdide diyor ki belge var, şu bu var diye yalan söylüyor. Değerli kardeşlerim artık ben biliyorum ki şehrimizin geleceğiyle oynayan bu iftiracılara inanmayacaksınız. Ben beş yıl boyunca yine sizin içinizde oldum. Acı ve tatlı günlerinizde sizlerle hep yan yana oldum. Problemlerinizde sizlerin yanında ve arkanızda oldum ve olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Hasan Baltacı "Gazete aboneliklerini" iptal ettirdi Hasan Baltacı "Gazete aboneliklerini" iptal ettirdi

“GERÇEK CHP’LİLERİ PARTİDEN TASFİYE ETTİNİZ”
CHP Kastamonu Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı içinde konuşan Tahsin Babaş, “Milletvekili olmuşsun sen. Millete söz vermişsin demişsin ki sen sizin için milletvekili olmak istiyorum. Ve halkımız milletvekili olarak seçmiş ama başka aday ve insan kalmamış Kastamonu’da ben bıktım bu milletvekilliğinden biraz belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Ne varsa, belediye başkanlığını nereden biliyorsa bu seferde ona aday oluyor. Ondan sonra başlıyor Tahsin Babaş’ı eleştirmeye. Nasıl eleştiriyorlar, tamamen mesnetsiz. Bir derede iki defa yıkanılmaz diye bir söz söylüyor. Artık nereden aldıysa bu sözleri saçma sapan vatandaşlarımızın aklıyla oynanan derece bir tesbihat yapılıyor. Ama ben görüyorum ki bu sözleri kimse dinlemiyor. Ya sen CHP’nin adayısın ve sen CHP’nin içinde ki gerçek Atatürkçüleri tasfiye etmişsin. Nasıl diyorsun sen Atatürkçüyüm veya CHP’liyim diye. O nedenle bunlara gerekli dersi siz değerli halkımız 31 Mart’ta vereceğini inanıyorum. Diyor ki yakın bir CHP’li; biz 30-40 yıllık düzeni değiştirip yıkacağız. Kastamonu halkı buna izin vermez. Sen boşuna konuşuyorsun. Bizim kadim halkımız, hiç erkeği kalmayıncaya kadar cepheye giden kardeşim senin bu laflarına izin vermez” ifadelerine yer verdi.

Tarım Ve Orman Bakanı Ibrahim Yumaklı Kastamonu-1

"YATIRIMLARIN HIZLI GELMESİ İÇİN TAHSİN BAŞKANI DESTEKLEYİN"
AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen STK buluşması programına katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tahsin Babaş'a destek istedi.

Yumaklı: “Bir ülkenin kalkınması sadece ve sadece genel halden ibaret değildir. Yerelde de aynı gayretin olması gerekir. Yerelde de aynı düşünce ve hissiyatın olması gerekir. İşte bu sebepten 31 Mart’ta sizlerin Tahsin başkandan yana koyacağınız tavır, bizim aynı zamanda Kastamonu’yla alakalı teehhüllerimizin de gerçekleşmesi için çok önemli bir adımdır. Kastamonu’nun çok büyük projeleri var onların hükumet bazında takip edilmesi ve yapılması gerekir. Mesela Kırık Barajı, Allah nasip ederse 2026 yılında Allah ömür verirse açılışını da yapmak bize nasip olur. Hastanemiz var, bu sene yapımına başlanacak olan Maslak Sanayi Sitesi var, Kara Çomak Deresinin ıslağı var ve adını daha sayamadığım çok büyük hacim işleri de inşallah hem ben kendi bakanlığımla olanları takip edeceğim, hem de diğer bakanlıklarda olanları da yakın şekilde takip edip yapılması ve hayata geçmesi için elimden geleni yapacağım" sözlerine yer verdi. (Ercan ÇATAL - Mehmet SALMAN)

Tarım Ve Orman Bakanı Ibrahim Yumaklı Kastamonu Iftar Stk

Editör: Mehmet Salman