Casmoni Tekstil'i ziyaret eden Babaş şunları kaydetti: “Şehrimizin önde gelen değerlerinden Casmoni Tekstil'i ziyaret ederek emek veren kadınlarımızı dinledik. Onların ürettiği her şeyin nasıl sanata dönüştüğünü fark ettik. Bir kumaş parçasını sanata, dokundukları her şeyi en güzele çeviren kadınlarımızı ürettiği her şeyde destekleyecek ve yanlarında olacağız.”

Babaştankastamonudabirtakımziyaretler (2)

Orman Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Babaş, ''Ormansız bir yurt vatan değildir.'' cümlesini kendimize şiar edinerek şehrimizin yeşiline âşık olduk. Orman Bölge Müdürlüğümüzde şehrimize, ormanımıza ve yeşilimize dair verimli sohbetler ederek personellerimizden öneriler dinledik. Biz öğreniyoruz, biz dinliyoruz, biz anlıyoruz. Bu sayede uyguluyor ve çözüyoruz. Her şey daha yeşil bir Kastamonu için..." dedi. 

Babaştankastamonudabirtakımziyaretler

Shell benzinlik çalışanlarını ziyaret eden Babaş, "Bizim hemşehrilerimizle biraraya gelmemiz için saatin bir önemi var mı? Bizi biz yapan en önemli şey her saatte ve her anda ulaşılabilir olmamızdır. Ben ve ekibim bütün Kastamonu’nun 24 saat hizmetindeyiz. Yine saat fark etmeden Shell istasyonunun kıymetli çalışanlarıyla sohbet ederek hatırlarını sorduk. İyi ki varlar, hep var olsunlar." ifadelerini kullandı.

Babaştankastaonudabirtakımziyaretler

Kastamonu Tarım İl Müdürlüğü ziyaretinde bulunan Babaş, “Üretim diyarı Kastamonu’muzun önde gelen kurumlarından Tarım İl’i de ziyaret ederek buradaki dostlarımızla sohbet ettik. Bilmek değil öğrenmek istedik. Ego ya da kibirle değil yalnızca tevazuyla yaklaştık. Çünkü biliyoruz ki alçakgönüllü olanlar daha hızlı ilerler ve daha hızlı öğrenir. Tarım Müdürlüğümüzde çok şey öğrendik. Her birini harfiyen uygulayacağız.” Diye konuştu.

Babaştankastamonudabirtakımziyaretler (3)

Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

Ünallar ziyaretinde Babaş şu şekilde konuştu: “Ünallar deyince başka bir şey söylememe gerek var mı? Şehrimiz için üreten düşünen her kurumu ve her değeri sahipleniyoruz. Çünkü biz Kastamonulular ailesine mensup olan kocaman bir kıymetiz. Bu kıymeti büyütmek ve çoğaltmak da ancak bizim elimizde.” 

Babaştankastamonudabirtakımziyaretler (4)

Zintaş ziyaretinde ise Babaş: “Kastamonu için çalışan ve Kastamonu’yu bir dünya markası yapmaya çalışan Zintaş’ı ziyaret ettik. Burada bir ekol burada bir gelenek var. İşte bizler bu geleneğin hem dünyamızda hem de şehrimizde sürmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Babaştankastamonudabirtakımziyaretler (5)

 

Editör: Ercan Çatal