AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, seçim çalışmaları kapsamında şehrin ulaşım ve trafik sorunlarına odaklanarak çözüm getirecek projelerini açıkladı.

Babaş, şehrin ulaşım altyapısını modernize etmeyi ve trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefleyen kapsamlı bir planı kamuoyuyla paylaştı. Projeleri arasında öne çıkanlar ise şu şekilde:

•                    Kuzeykent’e ve şehir merkezine 3000 araçlık otopark yapacağız.

•                    Doğu-Batı Bulvarını yapacağız.

•                    Battı-Çıktı, Katlı Kavşak ve Üst Geçitler yapacağız.

•                    Toplu taşımayı konforlu ve yüksek kapasiteli hale getireceğiz. Mobil uygulama ile otobüs takip sistemi kuracağız.

•                    Bisiklet Yolları ve Bisiklet İstasyonları kuracağız.

•                    Hastane ve üniversiteye ring hizmetleri kuracağız.

•                    Otobüs güzergâhlarımızı mutlaka yeniden belirleyeceğiz.

•                    Şehir içi cadde ve sokak yollarının bakım ve onarımını yapacağız.

•                    Su şebekesi alt yapısını elden geçirip asbest boruları değiştireceğiz.

•                    Yenilenebilir enerji sistemleri kuracağız.

•                    Havaalanı ulaşımını kolaylaştıracağız.

•                    Muhtarlık binalarını ve taksi duraklarını kent mimarisine uygun bir hale getireceğiz.

•                    Halkımızın doğanın tadını çıkartacağı parklar ve mesire alanları yapacağız.

Babaş, doğa ile mücadelenin önemine vurgu yaparak, "Doğa ile mücadelede ederseniz mutlaka kaybeden siz olursunuz" dedi. Babaş, iklim dostu ve dirençli bir kent önceliğini vurgulayarak, şehirlerin iklim dostu ve dirençli bir yapıya kavuşturulması gerektiğini belirtti. Sel felaketleri ve 6 Şubat Depremi'nin şehirlerin iklim dostu ve dirençli olması gerekliliğini bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Babaş, mücadele yerine uyumlanmayı seçmenin hem insanı hem de doğayı koruduğunu ifade etti.

Babaş, yeni konutların depreme dayanıklı olmasını sağlarken, mevcut konutların güçlendirme veya dönüşüm çalışmalarının hızla yapılmasını planladıklarını belirtti. Ayrıca, hava kirliliğinden erozyona, temiz su kaynaklarının korunmasından sıfır atığa kadar çevre konularına duyarlı olacaklarını söyledi. Genç afet gönüllüleri kuracaklarını ve farkındalık eğitimleri vereceklerini dile getiren Babaş, belediyenin arama kurtarma ekibini güçlendireceklerini ifade etti.

Tarihi dokunun restorasyonu sonrası Eski Kastamonu'nun turizmin kalbi olacağını belirten Babaş, Yeni Kastamonu'nun ışıl ışıl caddeleri, sokakları ve kültür-sanat merkezleriyle modern bir kent olacağını vurguladı. Kastamonu'yu geçmişle bugünün, yeşil ve mavinin muhteşem uyumuna eşlik eden dört mevsim canlı, refah içinde huzurlu, mutlu ve neşeli bir şehir yapmak için çalışacaklarını dile getiren Babaş, "Biz sadece şehri yönetmeye değil, yepyeni bir kent inşa etmeye geliyoruz. Bütün potansiyelini harekete geçirip hep birlikte geleceğe umutla bakan güçlü bir Kastamonu için çalışacağız" dedi.

Tahsinbabas Trafik (2)

Bütüncül bakış açısıyla meselelere çözüm odaklı yaklaştıklarını belirten Babaş, güçlerinin, inançlarının ve azimlerinin olduğunu vurgulayarak, en önemlisi milletin güveni ve desteğine sahip olduklarını ifade etti. Kastamonu'yu büyük bir aşkla sevdiklerini ve tutkuyla, inançla yılmadan, yorulmadan çalışarak üretmeye geldiklerini belirten Babaş, "Kastamonu'yu büyük bir aşkla seviyoruz… Tutkuyla, inançla yılmadan yorulmadan çalışmaya üretmeye geliyoruz" dedi.

Ekmekci'den Abana'nın kadın başkanına ziyaret Ekmekci'den Abana'nın kadın başkanına ziyaret

Tahsinbabas Trafik (4)

Editör: Serkan Kebecioğlu