Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Tv366 ve Açıksöz TV ortak yayınında CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin’e hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

“KASTAMONU ÜZERİNE AHLAKSIZCA SİYASET YAPACAĞINIZ BİR YER DEĞİL”

Dünkü programdan bir ders çıkarılacaksa o da şudur: ‘’Bizim gerçekleştirdiğimiz projeler olmasaydı programda hiçbir şey konuşulamazdı.’’
Çünkü baştan sona bizim projelerimizi anlatarak adeta benim partilim gibi konuştuğu için Erbilgin’e teşekkür ediyorum. Evet, Bisiklet Yolu bizim projemizdi bugün insanların hayatın koşuşturmacasından uzaklaşıp aileleriyle vakit geçirebildikleri, nefes aldıkları bir alanları var. Evet, Kastamall bizim projemizdi.
Yüzlerce insan istihdam ediyor ve oradan ekmek yiyor. Şehrimizin girişine farklı bir vizyon kattık. Kuzeykent nasıl başlı başına bir merkez olduysa Olukbaşı da öyle bir merkez. Kalkınmanın yolu şehirdeki merkezi alanların sayısını arttırmaktır. Tabi onların tek gündemi bizim yaptıklarımızı konuşmak. O sebeple Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü tekrar etmek istiyorum: Onlar Konuşur AK Parti Yapar.
Kastamonu, bizim için üzerine ahlaksızca siyaset yapacağınız bir yer değil, vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmak için bize proje yapma fırsatı verilen önemli bir görevdir. Ben bütün sorulara az evvel cevap verdiğim gibi cevap verebilirim fakat biz ekibimizle beraber proje üretmeye geliyoruz. Enerjimizi onların polemiklerine harcayamayız.”

“BİR ŞEY YAPILMADI DEMEK YÜZLERCE ÇALIŞANA HAKARETTİR”

“5 yıldır Tahsin Babaş zamanında bir şey yapılmadı diyorlar” diyerek 5 yılda yaptığı projeleri belgeleyerek yanında getiren Babaş; “Hep birlikte Kastamonu’yla yaptık. Belediye çalışanlarımızla yaptık. Bana bunları demek orada çalışan insanlarımıza zarar verir. Onlarla beraber yaptım, bunu Tahsin Babaş yapmadı… Tahsin Babaş belediye başkanıdır. Asıl önemli olan Kastamonu Belediyesi’dir. Bugün, Tahsin Babaş gelip geçicidir ama Kastamonu Belediyesi kalıcıdır. O nedenle orada çalışanları incitmemek lazım. Bir şey yapılmadı demek sadece Tahsin Babaş’a değil orada çalışan yüzlerce kişiye hakaret etmek demektir. Bunu da buradan söylüyorum. Özür dilemesi lazım“ ifadelerini kullandı. (Ercan ÇATAL)

Muhabir: Ercan Çatal