Babaş açıklamasında; 

"Milletçe hepimizi derinden sarsan 11 ilimizi, 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen Asrın Felaketi 6 Şubat depreminin yıldönümünde,  öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarını kaybedenlere ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten-felaketten korusun…  Hepimizin yüreğini kavuran o tarifsiz acı hala çok taze…

Depremin ilk anından itibaren devletiyle milletiyle tüm imkânlarımızı seferber ettik.  Yaralarımızı sarmaya  ve depremzede kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, Türkiye Yüzyılı’nın dirençli şehirlerini inşa etmek gerçek belediyecilik vizyonumuzun en önemli ilkesidir. Kastamonu’muz Kuzey Anadolu Fay Zonu üzerinde 1.derece deprem bölgesindedir. Öncelikle deprem yönetmeliğine uygun olmayan riskli yapıların dönüşümü için harekete geçeceğiz. Deprem yönetmeliğini çok katı bir şekilde uygulayacağız. Öte yandan olası afet durumu için yapmamız gereken hayati hazırlıkları çok hızlı bir şekilde yapacağız. Belediyemiz bünyesinde kurulan arama kurtarma ekibini güçlendireceğiz.  AFAD İl Müdürlüğümüz ile birlikte olası bir depremde vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi için eğitim seferberliği yapacağız.

Depremi önlemek ya da önceden bilmek mümkün değil ama önlem almak çok önemli. Bu konuda belediyelerin hayati sorumluluğunun farkındayız ve bu bilinçle çalışmalar yapacağız.

AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi

Bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm depremzede kardeşlerimin acılarını en kalbi duygularla paylaşıyorum." dedi. 

Editör: Ercan Çatal