Yapılacak olan atamalarla birlikte hizmetin başlayacağını belirten Civelek, Sağlık Bakanlığı'nın bu dönemde Azdavay'a 18 sağlık personeli ataması yapacağını da ifade etti.

Azdavay'da Sağlık Hizmetleri Güçleniyor! Acil Yardım Kapıda (2)

Orman Müdürlüğü Taşköprü'de toplandı Orman Müdürlüğü Taşköprü'de toplandı

"112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU MART'TA FAALİYETE GİRECEK"

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek açıklamasında; "İlçemizde meydana gelebilecek vakalara daha hızlı, etkin ve verimli müdahale edilmesi noktasında ilçemize açılması için  İl Sağlık Müdürümüz Uzman Dr. Çağdaş Derdiyok, Hastanemiz Başhekimi Uzman Dr. Rıdvan Sarıkaya ve Hastanemiz Müdürü Yusuf Bozkurt’la beraber büyük çaba verdiğimiz ve mesai harcadığımız Azdavay 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz, Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'nın onayı ile ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolarla Mart Ayında resmen faaliyete girmiş olacak. İstasyonumuza 8 paramedik ve 2 ATT ataması yapılacaktır. İstasyonumuzun faaliyete girmesi ile hem hastanemizde hem de istasyonumuzda olmak üzere ilçemizde 2 ambulans ile hizmet verilecektir. Bugün Sağlık Bakım Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özgür Yılmaz, 112 Başhekimi Dr. Erbil Gökmuharremoğlu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ali Ünal’ın ilçemizi ziyaretleri ile 112 istasyonumuzun yer tespiti yapılmıştır. İlçe halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Bizim işimiz sadece ve sadece Azdavay’ımız ve bölgemize hizmet" dedi.

"AZDAVAY'A 18 SAĞLIK PERSONELİ ATANACAK"

Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı atamalarda Azdavay Devlet Hastanesi'ne toplamda 18 sağlık personeli ataması yapılacağına vurgu yapan Civelek, "Bu atama döneminde Azdavay Devlet Hastane'mize 2 ebe, 2  laboratuvar teknikeri, 1 hemşire, 1  şoför, 1 evde bakım teknikleri ve Azdavay TSM’ye 1 ebe ataması ile toplam 18 personel ataması yapılacaktır."

Azdavay'da Sağlık Hizmetleri Güçleniyor! Acil Yardım Kapıda (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu