Orman Müdürlüğü Taşköprü'de toplandı Orman Müdürlüğü Taşköprü'de toplandı

2009 yılından buyana Kağıthane’de bulunan kendi mülkünde hizmet veren Cazibe Grubu’nun aynı zamanda bir kültür evi olduğunu, burada iyi ve kötü günde, sevinçte ve kederde bir arada olduklarını ifade eden Birol Yıldız, “bu oluşumu bugünlere getirenlere teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, bizde bizden sonrakilere bu bayrağı teslim etmek” diye konuştu.

“KÜLTÜR TURLARI İLE KÖYLÜMÜZÜN VE KENTLİMİZİN BİLGİ EDİNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Yıldız, şöyle devam etti; “Daha önce, Cazibe kadınlarını bir araya getirerek, onlar için halk eğitim ile birlikte kurslar düzenlendiğini, ev ekonomisine katkı sunmaları için eğitimler veriyorduk. İnşallah yeniden bu tür etkinlikleri başlatacağız. Yine kültür turları ile köylümüzün ve kentlimizin bilgi edinmesini sağlayacağız. Piknik ve yarışma programları ile dayanışma ve kaynaşmamız için önem arz eden yardımlaşmayı ihtiyaç sahiplerinden başlayarak düzenli bir şekilde yerine getiriyoruz. İnşallah bu Ramazan ayında da 21 Mart 2024 tarihinde iftar sofrasında bir araya gelerek, aynı sofrada buluşma imkanını da yakalamış olacağız” dedi.

“HEDEFİMİZ BÜYÜK AİLE OLMAK “

“Azdavay ile İstanbul arasında önemli bir köprü vazifesi gören Cazibe Grubu’nun amacının aidiyet duygusunu kaybetmeden, gelecek nesillere kültür aktarımını sağlamaktır. Siyasette, sporda, sanatta ve kültürde var olan değerleriyle yarınları yakalamak gibi bir derdimiz var. Tüm Azdavaylılardan ricam bu oluşma omuz vermeleri, bir sigara ücreti kadar aidatı bugün çok görürsek bu kurumlara yarın sığınacak bir insanımızda limanımızda olmaz. Varken kıymet bilinmez değil, yok olmadan kıymet bilmek ve değer vermek lazım. Hep birlikte el ele vererek büyük aile olma hedefimiz hiç uzak değil. Cazibe Grubu’nun lokali haftanın 7 günü hizmet verebilecek şekilde, mevlit ’den nişana üyelerimizin hizmetindedir” denildi.

Editör: Banu Türkmenoğlu