Canlı olarak yayınlanan Transfer Merkezi programına bağlanan Cengiz Aygün, maçları veren Filbox uygulaması ve Etimesgut maçını samimi şekilde değerlendirdi.

“FİLBOX’DAN ÇOK ŞİKAYET ALDIK, BU DURUMU DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Onursal Başkan Cengiz Aygün yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi, “Bizim için üzücü bir günün sonunda hocalarımızla kulüpte değerlendirme yapıyoruz. Bütün maçları izleyerek hatalarımızı görmeye çalışıyoruz. Öncelikle Filbox uygulaması konusunda şunları söylemek isterim. Ben bu konuya çok sıcak bakmıyordum ama ligdeki tüm takımlar Filbox konusunda ısrarcı olunca bizde sistemi bozan olmamak için bir deneme yapalım istedik. Onlarla henüz daha bir sözleşmemiz yok ama bugün ciddi anlamda çok şikâyet aldık ve biz bunları dikkate alacağız” dedi.

“TEMİZ BİR LİG OLSUN İSTİYORUZ - HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN”

Kastamonu Gücü  Metropol’ü yenemedi Kastamonu Gücü Metropol’ü yenemedi

Etimesgutspor maçını değerlendiren Aygün, “Maçtan sonra hakemleri eleştirmek, sitem etmek çok mantıklı gelmiyor bana. Ama buradan bir şeyler söylemek istiyorum, biz rakiplerimiz olan Iğdır, Amed olsun tüm takımların maçlarını takip ediyoruz. Iğdır maçının özetini izledim, attığı ikinci gollerine bakalım. Faulle başlıyor pozisyon hakem faulü vermiyor devamında olan gol ise ofsayt. Bizim maçımıza dönersek verilemeyen net penaltımız var, yine son dakikalarda ofsayt denilerek verilmeyen bir golümüz var. Bizim maça verilen hakem yılların tecrübeli hakemi ama maalesef çok kötü yönetim sergiledi. Hakem insandır olabilir ancak son dakikada Etimesgut’un en iyi oyuncusuna gereksiz kırmızı kart gösterdi. Bundan sonraki hafta rakibimiz Iğdır Etimesgut’a gidiyor. Bunları söyleme sebebimi tekrarlamak istiyorum, lütfen hak eden kazansın. Kim hak ediyorsa o şampiyon olsun. Ama birtakım oyunlar Kastamonu üzerinde oynanmaya kalkılırsa 3 Milyon Kastamonulu adına gerekeni yaparım. Buradan hakem camiasını ve federasyonun dikkatini çekiyorum; ikinci yarı yeni başlıyor lütfen temiz bir lig olsun istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Mehmet Salman