GMG Kastamonuspor'un Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Transfer Merkezi Youtube kanalında yayınlanan Kamp Günlükleri programında yaptığı açıklamalarda ikinci devre transfer stratejilerini ve kulübün hedeflerini paylaştı.

Aygün, ikinci devre için birçok alternatifin olduğunu belirterek, herkesin çok acele ettiğini ancak kulüp olarak ilk devrede olduğu gibi bu dönemde de acele etmediklerini ifade etti. Toplamda 5 yeni oyuncuyu kadroya kattıklarını söyleyen Aygün, bazı oyuncuların ayrıldığını ve belki de 1-2 transfer daha yapabileceklerini belirtti. Hedeflerinin güzel futbol izletmek olduğunu vurgulayan Aygün, ligin temiz bir şekilde başladığını ve aynı şekilde bitmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Fırat Gül: “Bu takım aslanlar gibi oynayacak” Fırat Gül: “Bu takım aslanlar gibi oynayacak”

Sportif başarı için bir aile olmanın önemine dikkat çeken Aygün, A takımın yanı sıra altyapının da büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekti. Aygün hocanın gençlere büyük önem verdiğini ve takımda 4 genç oyuncunun bulunduğunu söyledi. Kastamonu'nun uzun süredir özlemini çektiği başarıyı elde etmek istediklerini ifade eden Aygün, sezon sonunda şampiyonluk müjdesi vermek istediklerini belirtti.

Kastamonu’ya önce 1. Lig Allah nasip ederse de Süper Lig’i tattıracağız diye konuşan Aygün sözlerine şöyle devam etti;

“Yeni stat için Cumhurbaşkanımızdan start alınmış. Vekiller açıkladı. Ben tabi görüşmedim ama Allah nasip ederse gözüken Kastamonu, 1. Lig ile birlikte yeni stadyumuna kavuşmuş olacak. Enes ilk kulübü aldığında ben sadece dışardan müdahale ediyordum. Çok zor zamanlarda başkanlık yaptı. Kulübün derneğinin başkanlığını Burak İzbeli yapıyor. Ama Enes futbol sevdasından dolayı kendini hiç bozmadı. Biz aile olarak çok fazla bulaştık bu işlere. Abisi Ali 200’e yakın çocukla ilgileniyor. Yeğenim Emre Aygün kulübün mali işleri ile ilgileniyor. Enes ve hocamız takım için ellerinden geleni yapıyor. Başka dallarımızda var. Spor çok önemli bir şey. Her zaman bunu söylüyorum. Spor gençleri bütün kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyor. Onların temiz bir hayat yaşamasını sağlıyor. Sporun birde gençlerimizin yetişmesinde olumlu bir katkısı var. Gençlerimizin temiz kalmasını sağlıyor.”

Editör: Serkan Kebecioğlu