Maraton tribününün tüm biletlerini Kastamonulular adına satın alan Yüksel Aydın, maçı izlemek isten herkesi Kastamonuspor’a destek olmaya çağırdı. Spora yakın ilgisiyle bilinen ve her branştan spor müsabakalarını yakından takip eden Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, lig liderliğini yakından ilgilendiren GMG Kastamonuspor-Iğdır Futbol Kulübü karşılaşması öncesinde taraftarlara büyük jest yaptı. Taraftarların karşılaşmayı izleyebilmeleri için maraton tribününün tüm biletlerini satın alan Başkan Aydın, taraftarların hiçbir ücret ödemeden maçı izleyebileceğini ifade etti.

CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir” CHP’li o isim açıkladı: “Mehmet Mutlu ilçesine ve partisine zarar vermiştir”

Şampiyonluk yolunda hayati öneme sahip olan GMG Kastamonuspor-Iğdır Futbol Kulübü karşılaşmasında Kastamonuluları stadyuma davet eden Başkan Aydın, Kastamonululardan 90 dakika boyunca şehrin takımını desteklemelerini istedi. Takıma inandığını ve güvendiğini kaydeden Başkan Aydın, bu sene şampiyonluk kupasını kaldırarak bir üst lige çıkacaklarından hiçbir şüphesi olmadığının altını çizdi.

Kastamonuspor’un siyaset üstü olduğunu kaydeden Başkan Aydın: “Biz her zaman şehrimizin takımı Kastamonuspor’umuzun yanındayız. Her türlü destek olmaya da hazırız. Cengiz Aygün Beyin destekleri sayesinde şu anda takımımız çok iyi durumda bulunuyor. Allah onlardan razı olsun. Biz de Kastamonu Belediyesi olarak takımımızın her zaman yanında olduk. İmkanlarımız ölçüde takımımızın eksikliklerini tamamlamaya, bize düşen görevleri yapmaya çalıştık. Bunu yaparken de hiçbir zaman işi gösterişe götürmedik, şov yapmadık. Çoğu zaman desteklerimizi açıklamadık. Allah nasip eder, halkımız da destek verir Belediye başkanı olursak aynı anlayış içerisinde devam edeceğiz. Çünkü biz şehrimizin takımını seviyoruz. Bu sebeple Kastamonuspor’u siyaset üstü bir kurum olarak görüyoruz. Kimsenin takımımızı siyaset malzemesi yapmasına da asla müsaade etmeyiz. Zamanında takımımız üzerinden nasıl suiistimaller yapıldığını, kimlerden nelerin nasıl istendiğini, istenilenlerin takım için de kullanılmadığını iyi biliyoruz. Takımımız için karşılık beklemeden destek olan herkesten Allah razı olsun. Ama Kastamonuspor’umuzun adını kullanarak kendisine pay çıkarıp menfaat sağlamaya çalışanlara gereken cevabı da vermeyi iyi biliriz” ifadelerini kullandı.             

Editör: Serkan Kebecioğlu