TV366 ve Açıksöz TV ortak yayını olan ‘Seçim Özel’ programına katılan MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın projeleri hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de değişimin sinyalini verdi


Dolmuş hattı hakkındaki projesinde ciddi olduğunu ifade eden Aydın, kırmadan dökmeden bu işi yapacaklarını, bunun dönüşü olmayan bir yol olduğunu söyledi.

Kastamonu’daki yol sıkıntıları hakkında konuşan Aydın; “Süratle gördüğümüz her yeri gücümüz yettiğince düzeltmeye çalışıyoruz. Bura kapalı, buradan geçilmiyor dediğimiz bir yer yok” dedi. 

“300 METRE HEMEN YAPILACAK İŞ”

İzleyicinin ‘3 yıldır Esentepe Mahallesi Bahar Sokakta 300 metre bir yol için başvurduk, Kastamonu’da hala toprak yol var’ yorumu üzerine Aydın; “Yarın çözelim bunu.  300 metre hemen yapılacak iş ya. Niye yapmamışlar bilmiyorum. Hemen bakalım yapalım.”

“AKILLI ŞEHİR PROJESİNE SÜRATLE GEÇECEĞİZ”

“Yeni bir kart sistemiyle geleceğiz. Özellikle emeklimize. Sosyal yardım öncelikli olacak. Yakıt, Gıda gibi konularda, yakıttan kastımız doğalgazı olan yer. Belediye bu konuda haneye yardım edecek. Kart tek sistem olacak, sisteme koyulduğu zaman emekli emekli kısmından, öğrenci kısmından, tespiti yapılan yardıma ihtiyacı olanlar ise ona göre yararlanacak. Akıllı şehir projesine süratle geçeceğiz.”

“BELEDİYE FİLOSUNU KURACAK”

Dolmuşlarla ilgili projesinin ciddi olduğunu ifade eden Aydın; “Dolmuşlarla ilgili mevzuyu söyledim. Dönüşü olmayan bir yol. Kırmadan, dökmeden öbür arkadaşlarımızla anlaşarak belediye kesinlikle filosunu kuracak.”

“BÜTÜN PARKLARIMIZDA KAMERA SİSTEMİ OLACAK”

“Bütün parklarımızda kamera sistemi olacak. Birinci olarak ailemizin güvenliği, iki çocuklarımızın güvenliği en önemsediğimiz şeylerden bir tanesi. Bunu da süratle gerçekleştireceğiz.“ 

“TARIM MARKETLERİ KURACAĞIZ”

“Kastamonuluların çok olduğu farklı illerde özellikle İstanbul gibi illerde Tarım marketleri kuracağız. Kastamonulu vatandaşın ürettiği ne var ise onları oraya taşıyacağız. Tabii ki gücümüzün yettiği kadar. İstanbul’da 1 milyon Kastamonuludan bahsediyoruz. Böyle faydalanacağız. Kastamonu’dan gelecek, kendi hemşehrisinin yetiştirdiği ürünü, ekmeğini, pirincini, bulgurunu, aklınıza ne gelirse… O marketlerimizde satacağız. Kastamonu’yu ayaklarına getireceğiz, al buyur diyeceğiz.”

Editör: Mehmet Salman