Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın; otogar esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Esnaf ve vatandaşların taleplerini dinleyen Yüksel Aydın, ulaşım ile ilgili yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulacağını, şehrin ulaşımının modernize edileceğini söyledi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdüren MHP Kastamonu belediye başkan adayı Yüksel Aydın, seçim çalışmaları kapsamında Şehirlerarası Otobüs Terminalini ziyaret etti.

Şehirlerarası Otobüs Terminalinde faaliyet gösteren seyahat firmalarının yazıhanelerini tek tek ziyaret ederek çalışanlarla sohbet eden Başkan Aydın, otogar esnafının isteklerini ve beklentilerini dinledi, çalışmalar konusunda istişareler gerçekleştiren Aydın, esnaflara hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yola çıktıklarını belirten Aydın, Kastamonu’nun huzuru ve mutluluğu için seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini vurguladı.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Aydın: “Şehrimizin ulaşımını daha erişilebilir, çevre dostu ve etkili hale getirmek için bir dizi önlem alacağız. Öncelikle, toplu taşıma ağını genişleterek ve sıklaştırarak, vatandaşlarımızın daha hızlı ve rahat bir şekilde şehir içinde hareket etmelerini sağlayacağız. Ayrıca, yaya geçitlerinin sayısını artırarak, alternatif ulaşım yöntemlerini teşvik edeceğiz. Trafik sıkışıklığını azaltmak için akıllı trafik yönetim sistemlerini geliştirecek ve yeşil alanlarla şehrimizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. Amacımız, şehrimizin ulaşımını hem modernize etmek hem de çevreyi koruyarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etmektir” dedi.

Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?” Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?”

Otogarların şehrin yüzü olduğunu ifade eden Başkan Aydın, yeni dönemde otogarda da bazı radikal değişikliklerin olacağını belirtti.

Her gün binlerce insan sirkülasyonunun olduğu otogarda yapacaklarını değişikliklere değinen Başkan Aydın şunları kaydetti:

“Tanıtım çalışmalarımızı sosyal medya, ulusal reklam araçları ve basın aracılığıyla geniş kitlelere duyurarak, yöresel ürünlerimizin bilinirliğini artırmayı planlıyoruz. Ayrıca, şehir dışından gelecek ziyaretçilere yönelik tanıtım broşürleri ve rehberler hazırlayarak, şehrimizin lezzet dolu sokaklarını keşfetmelerine olanak sağlayacağız. Bu çalışmalarla hem yerel üreticilerimizi destekleyerek ekonomilerine katkı sağlamayı hem de şehrimizin kültürel zenginliğini daha geniş kitlelere tanıtarak turizmi canlandırmayı amaçlıyoruz.”

Editör: Mehmet Salman